Virgin Mobile wystartuje w Polsce

Virgin Mobile wystartuje w Polsce

31.07.2012 14:49

Virgin Mobile, marka wykorzystywana przez ośmiu operatorów sieci komórkowych na świecie, wkrótce wkroczy na polski rynek. Brytyjska sieć należąca do Richarda Bransona będzie funkcjonować w naszym kraju jako wirtualny operator na infrastrukturze sieci Play.

Virgin Mobile UK wystartował w 1999 roku i był pierwszym na świecie operatorem wirtualnym, czyli takim, który nie utrzymuje własnej infrastruktury. Tam też marka jest obecna najdłużej. Każdy z operatorów pod marką Virgin Mobile działa niezależnie, oferuje inny wybór telefonów i inne taryfy. Łączy ich jednak znak firmowy i bliska współpraca z brytyjską Virgin Group, w skład której wchodzą również między innymi linie lotnicze, sieć sprzedaży samochodów, wydawnictwo książkowe, sieć hoteli, stacje radiowe i najbardziej znane, należące obecnie do EMI Virgin Records, gdzie nagrywali między innymi Roy Orbison, Keith Richards, The Smashing Pumpkins i Mike Oldfield.

Wróćmy jednak do operatora. Polska jest prawdopodobnie punktem startowym dla ekspansji Europy Wschodniej. Operator obiecuje oczywiście przejrzyste taryfy, zapowiada walkę cenową z konkurencją i gwarantuje miłą obsługę klienta. Inwestycją będzie kierować Tomasz Gniewek, który był odpowiedzialny za uruchomienie i rozwój między innymi sieci Carrefour Mova, zaś marketingiem zajmie się Marcin Wieczorkowski, który kieruje między innymi marketingiem sieci Play. Można więc spodziewać się ciekawych ofert pod koniec tego lata.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (52)