MacOSProgramowanieŚrodowiska programistyczneVisual Studio for Mac
Visual Studio for Mac ikona

Visual Studio for MacPreview

Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku pomyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item

Visual Studio for Mac to kompletne środowisko programistyczne Microsoftu, pozwalające budować aplikacje dla chmury, iOS-a, macOS-a, Androida czy elektroniki do noszenia. Środowisko zawiera narzędzia do projektowania programów, edycji, profilowania i debugowania.

Visual Studio for Mac pozwala pisać w C# i F#. Zawiera ten sam kompilator (projekt Roslyn), co wersja dla Windowsa, uzupełnianie kodu IntelliSense, zaawansowane wyszukiwanie i ten sam system refraktoryzacji kodu, co na Windowsie. Visual Studio for Mac korzysta z systemu MSBuild, tak samo jak na Windowsie, więc można bez problemu udostępniać projekty programistom pracującym na innym systemie operacyjnym. Można też korzystać z Gita i Subversion oraz instalować wtyczki.

Przy tworzeniu aplikacji dla smartfonów można korzystać między innymi ze zintegrowanych narzędzi do projektowania oraz szablonów, API .NET dla systemów Android, iOS, tvOS, watchOS i macOS, API Xamarin.Forms, kompilatora LLVM i tysięcy bibliotek NuGet.org. Całość zwieńczają narzędzia do publikacji aplikacji w sklepach. Backend można stworzyć w .NET Core i uruchomić na serwerze z Windowsem lub Linuksem, zarówno w Microsoft Azure, jak i w innej infrastrukturze.

Dostępna wersja Visual Studio for Mac działa przez 180 dni i nie trzeba za nią płacić. Warto jednak zauważyć, że licencja nie pozwala na wykorzystanie komercyjne i nie pozwala na udostępnianie bądź wdrażanie napisanych w środowisku programów. Wersja podglądowa służy jedynie do testowania i nauki.

Ocena redakcji
5.0
Ocena użytkowników
-.-
Twoja ocena
Liczba pobrań110
Data aktualizacji16 lis 2016
Rozmiar pliku22.82 MB
System operacyjnymacOS
LicencjaBezpłatna, z wyłączeniem zastosowań komercyjnych
Visual Studio for Mac ikonaMasz problem z tym programem?
Zapytaj na naszym forum
Opinie (0)
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)