Vitalik Buterin stracił 400 mln dolarów i nie jest już miliarderem

Vitalik Buterin stracił 400 mln dolarów i nie jest już miliarderem

Vitalik Buterin
Vitalik Buterin
Źródło zdjęć: © Getty Images
Oskar Ziomek
05.07.2021 11:45

Współtwórca Ethereum, Vitalik Buterin, nie jest już miliarderem odkąd kurs ETH zaczął gwałtowanie spadać. W ciągu 5 tygodni wartość kryptowaluty spadła o ponad połowę, a przez to majątek Buterina zmniejszył się o równowartość przeszło 400 mln USD.

Na początku maja bieżącego roku Buterin stał się najmłodszym w historii miliarderem, który zbudował swój majątek w oparciu o kryptowaluty. W wieku 27 lat jego majątek szacowano na 1,09 mld dolarów, ale jak pokazała praktyka - nie trwało to zbyt długo. Od tamtego czasu wartość Ethereum spadła o ponad 50 proc. i obecnie za 1 ETH należy zapłacić niespełna 2 tys. dolarów - zwraca uwagę mon-livret.

Spadające zainteresowanie Ethereum (ale także innymi kryptowalutami) to w dużej mierze konsekwencja zakazów dotyczących kopania wprowadzonych w Chinach. Dla konsumentów ma to jednak także pozytywne skutki - zaczynają tanieć karty graficzne, choć tego samego nie można powiedzieć o dyskach SSD, na które rynek kryptowalut w praktyce okazał się mieć niewielki wpływ.

Przypadek Buterina pokazuje, że ulokowanie znakomitej większości swojego majątku w kryptowalucie może mieć dramatyczne skutki, gdy jej kurs zaczyna spadać. Jest to rynek wyjątkowo dynamiczny, a takie zmiany w wartości są może nie tyle oczekiwane, co nie powinny być zaskoczeniem.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:dobreprogramy
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (89)