Vivaldi 1.12 dostępny z inspektorem obrazków i nowym menedżerem pobierania

Vivaldi 1.12 dostępny z inspektorem obrazków i nowym menedżerem pobierania

20.09.2017 13:05

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Dostępna jest już nowa wersja przeglądarki Vivaldi, oznaczona numerem 1.12. Znajdziecie ją w naszej bazie w wersji na Windowsa oraz macOS-a. Do stabilnej wersji trafił już zatem rozbudowane właściwości obrazków, nowe możliwości menedżera pobierania oraz niewielkie nowości w zarządzaniu motywami.

Obraz

Największą nowość stanowi możliwość podglądy metadanych oraz historgramu grafik. Wystarczy kliknąć obrazek prawym przyciskiem myszy i wybrać pozycję Właściwości obrazu, aby wyświetlić panel boczny z informacjami o zdjęciu, oczywiście jeśli wcześniej zostały one wprowadzone lub wygenerowane. W Vivaldim mamy odtąd dostęp między innymi do histogramu, metadanych czy informacji o urządzeniu, jakim urządzeniem zostało zrobione zdjęcie oraz w jakim programie dokonano obróbki. Całość można skopiować do schowka jednym kliknięciem.

Obraz

Kolejną nowość stanowi jeszcze bardziej rozbudowany menedżer pobierania. Wciąż jest on wyświetlany w panelu bocznym, jednak odtąd u dołu pojawiły się dodatkowe informacje, takie jak nazwa pliku, prędkość pobierania, adres, z którego został pobrany plik, ścieżka zapisu, a także czas pobierania. Ponadto listę pobranych plików można odtąd sortować także ze względu na typ pliku.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Ostatnią nowość stanowi regulacja nasycenia koloru przewodniego motywie. Często zdarza się, że generowany automatycznie na podstawie wyświetlanej witryny kolor główny motywu jest bardzo jaskrawy. Odtąd nasycenie można regulować w 20-stopniowej skali. Szkoda jedynie, że nie można przypisać tej funkcji skrótu klawiszowego – jest ona dostępna tylko w ustawieniach przeglądarki, w menu Wygląd, w kategorii Kolory.

Najnowszą wersję przeglądarki Vivaldi w wersji na Windowsa oraz macOS-a znaleźć można w naszej bazie oprogramowania.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (87)