Vivaldi 1.13 dostępny: duże nowości w zarządzaniu kartami

Vivaldi 1.13 dostępny: duże nowości w zarządzaniu kartami

Vivaldi 1.13 dostępny: duże nowości w zarządzaniu kartami
22.11.2017 09:45, aktualizacja: 22.11.2017 15:41

Dostępne jest już nowe stabilne wydanie przeglądarki Vivaldi, oznaczone numerem 1.13. Najnowszą wersję znajdziecie w naszej bazie oprogramowania w wersji na Windowsa i macOS-a. Największą nowość stanowi dodanie panelu Okno do paska bocznego, co z całą pewnością przyda się użytkownikom, którzy mają zwyczaj pracować z dużą liczbą kart.

Nowy panel kart, na na którym można nimi zarządzać w takim samym zakresie, jak na pasku kart. Dostępna jest też wyszukiwarka.
Nowy panel kart, na na którym można nimi zarządzać w takim samym zakresie, jak na pasku kart. Dostępna jest też wyszukiwarka.

W nowej wersji Vivaldiego na pasku bocznym pojawił się nowy przycisk, Okno. Umożliwia on wygodne zarządzanie kartami – w czytelnym widoku drzewka użytkownik może odtąd zarządzać w takim samym zakresie, jak na pasku kart: zamykać je, przenosić, grupować czy odświeżać, hibernować, wyciszać czy przypinać. Stan panelu okna i paska kart jest oczywiście synchronizowany.

Oprócz nowego sposobu na zarządzanie kartami, użytkownik – co ucieszy tych, którzy pracują na dziesiątkach czy setkach kart – otrzymuje także wyszukiwarkę. Po wpisaniu nazwy karty, niepasujące wyniki zostaną odfiltrowane, a dwukrotne kliknięcie na wynik przeniesie użytkownika w żądane miejsce. Obok wyszukiwarki znalazły się dwa przyciski – pozwalają one na otwarcie nowej pustej karty lub nowego okna.

Menedżer pobierania wyświetla teraz bieżącą prędkość pobierania.
Menedżer pobierania wyświetla teraz bieżącą prędkość pobierania.

Kolejną zmianę stanowią nowe możliwości, jakich od wersji 1.13 dostarcza menedżer pobierania. Można już wstrzymywać i wznawiać pobieranie pliku po kliknięciu na niego w panelu pobierania prawym przyciskiem myszy. Ponadto u dołu menedżera wyświetlana jest bieżąca prędkość pobierania. Vivaldi ostrzeże także odtąd o nieukończonym pobieraniu, jeśli użytkownik zechce wyłączyć przeglądarkę.

Oprócz zmian w zakresie funkcjonalności, Vivaldi 1.13 przynosi także przepisany i zoptymalizowany mechanizm zarządzania oknami, a to ma być dopiero początek w zakresie optymalizacji przeglądarki. Program znajdziecie w naszej bazie oprogramowania w wersji na Windowsa i macOS-a, zaś paczki DEB i RPM na serwerach producenta.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (65)