Vivaldi 1.4 wsłuchany w głosy przyjaciół: harmonogramy motywów i panele WWW

Strona głównaVivaldi 1.4 wsłuchany w głosy przyjaciół: harmonogramy motywów i panele WWW
08.09.2016 09:26
Vivaldi 1.4 wsłuchany w głosy przyjaciół: harmonogramy motywów i panele WWW

Jakoś tak polubiliśmy przeglądarkę Vivaldi, może dlatego, żestawia tak bardzo na bycie lubianą – to przecież „przeglądarkadla naszych przyjaciół”. Wersja 1.4, która właśnie zostaławydana, przynosi wdrożenie dwóch pomysłów, które zostałyzaprezentowane właśnie przez przyjaciół, i to z polskiejspołeczności.

bEKzFxAl

Pierwszą nowością jest harmonogram zmiany motywów. Pomysłdość ciekawy dla tych, którzy np. pracują późnymi godzinami –w nowym Vivaldim mogą sobie przypisać określone schematykolorystyczne do określonej pory dnia. Robi się to w ustawieniachmotywu, określając godziny jego stosowania. Towarzyszy temuwizualizacja pokazująca zmiany na osi czasu. Druga ze zmian pozwalaszybko przywrócic omyłkowo zamkniętą stronę poprzez kliknięcieikonki kosza w pasku kart środkowym przyciskiem myszy (lub rolką).

350188135952705473

Deweloperzy Vivaldiego podkreślają, że pomysły zostałyzgłoszone w połowie sierpnia, a wdrożono je w stabilnej wersji jużkilka tygodni później, tak by potwierdzić zasadność mottatowarzyszącego tej przeglądarce.

bEKzFxAn

Te w sumie drobne (choć miłe) zmiany to nie wszystko. Bardzoprzydatną funkcją mogą okazać się panele WWW. Pozwalają one naotworzenie stron w panelu bocznym, tak by wyświetlać je obokgłównego okna. W ten sposób można np. otworzyć sobie Facebookaczy Twittera, jednocześnie ze stroną na której pracujemy. W wersji1.4 poszczególne panele mogą mieć różną szerokość, możemyteż kontrolować ich ustawienie na ekranie.

350188135952902081

Nowy Vivaldi bazuje na Chromium 53. Z naszej bazy oprogramowaniamożecie pobrać jego wersje na Windowsai macOS-a.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Udostępnij:
bEKzFxBj