Vivaldi 1.4 wsłuchany w głosy przyjaciół: harmonogramy motywów i panele WWW

Vivaldi 1.4 wsłuchany w głosy przyjaciół: harmonogramy motywów i panele WWW

08.09.2016 09:26

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Jakoś tak polubiliśmy przeglądarkę Vivaldi, może dlatego, żestawia tak bardzo na bycie lubianą – to przecież „przeglądarkadla naszych przyjaciół”. Wersja 1.4, która właśnie zostaławydana, przynosi wdrożenie dwóch pomysłów, które zostałyzaprezentowane właśnie przez przyjaciół, i to z polskiejspołeczności.

Pierwszą nowością jest harmonogram zmiany motywów. Pomysłdość ciekawy dla tych, którzy np. pracują późnymi godzinami –w nowym Vivaldim mogą sobie przypisać określone schematykolorystyczne do określonej pory dnia. Robi się to w ustawieniachmotywu, określając godziny jego stosowania. Towarzyszy temuwizualizacja pokazująca zmiany na osi czasu. Druga ze zmian pozwalaszybko przywrócic omyłkowo zamkniętą stronę poprzez kliknięcieikonki kosza w pasku kart środkowym przyciskiem myszy (lub rolką).

Obraz

Deweloperzy Vivaldiego podkreślają, że pomysły zostałyzgłoszone w połowie sierpnia, a wdrożono je w stabilnej wersji jużkilka tygodni później, tak by potwierdzić zasadność mottatowarzyszącego tej przeglądarce.

Te w sumie drobne (choć miłe) zmiany to nie wszystko. Bardzoprzydatną funkcją mogą okazać się panele WWW. Pozwalają one naotworzenie stron w panelu bocznym, tak by wyświetlać je obokgłównego okna. W ten sposób można np. otworzyć sobie Facebookaczy Twittera, jednocześnie ze stroną na której pracujemy. W wersji1.4 poszczególne panele mogą mieć różną szerokość, możemyteż kontrolować ich ustawienie na ekranie.

Obraz

Nowy Vivaldi bazuje na Chromium 53. Z naszej bazy oprogramowaniamożecie pobrać jego wersje na Windowsai macOS-a.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (35)