Vivaldi 1.9 RC1 dostępny – czyżby tempo w końcu zwolniło?

Vivaldi 1.9 RC1 dostępny – czyżby tempo w końcu zwolniło?

Vivaldi 1.9 RC1 dostępny – czyżby tempo w końcu zwolniło?
25.04.2017 13:07, aktualizacja: 25.04.2017 19:31

Aktualizacja, 17:00 Opublikowano już Release Candidate 2. Znów jednak nie pojawiły się żadne nowe funkcje, a jedynie poprawka dotycząca obsługi dźwięku w odtwarzaczach HTML5. Wygląda na to, że Vivaldi 1.9 będzie wydaniem zwyczajnie nudnym. Najnowsza wersja stabilna i testowa dostępna jest w naszej bazie oprogramowania.

Testować można już pierwszą kompilację Release Candidate przeglądarki Vivaldi 1.9. Program znaleźć można już w naszej bazie. Wygląda na to, że błyskawiczne dotąd tempo rozwoju zaczyna zwalniać.

O nowościach, jakie trafią do Vivaldiego 1.9 pisaliśmy przy okazji udostępniania kolejnych migawek. Jest ich raczej niewiele i trudno uznać je za szczególnie ważne: dodano możliwość porządkowania przycisków rozszerzeń oraz wybór lokalizacji, w której zapisywane będą zrzuty.

Teraz, dość nieoczekiwanie, Vivaldi 1.9 wszedł w fazę RC. Nie pojawiły się żadne nowe funkcje, naprawiono jedynie błędy w uruchamianiu aplikacji. W porównaniu z dotychczasowym cyklem wydawniczym, jest to pewne zaskoczenie – dotąd z kompilacji na kompilację bombardowani byliśmy nowymi funkcjami.

Czy to oznacza, że Vivaldi przybiera już dojrzałą formę i swoją docelową funkcjonalność? Warto zwrócić uwagę, że zmienił się także harmonogram prac. Pomiędzy wydaniem wersji 1.6 i 1.7 upłynęły niemal dwa miesiące, podobnie jak pomiędzy 1.7 i 1.8. Wersja 1.9 osiąga natomiast status RC niecały miesiąc po premierze 1.8.

Warto przypomnieć wypowiedzi Jona von Tetzschnera z grudnia. Zapowiadał on wówczas, że w drugiej połowie tego roku do Vivaldiego trafi jedna z najbardziej wyczekiwanych funkcji: synchronizacja. Później mamy otrzymać także wersję mobilną.

Przyśpieszony cykl wydawniczy, zakładając czysto hipotetycznie, że stanie się regułą, może wywindować numer wersji do 3.0 już w ciągu najbliższego roku. Pozostaje żywić nadzieję, że kolejne duże wydania będą nas – jak dotychczas – zaskakiwać wysypem przydatnych funkcji i możliwości konfiguracyjnych.

Najnowszą stabilną i testową wersję przeglądarki znaleźć można w naszej bazie.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (35)