WindowsMultimediaTworzenie i edycja animacjiVoodoo Camera Tracker

Voodoo Camera Tracker1.2.0 Beta

zabezpiecz pobieranie
Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku pomyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item

Voodoo Camera Tracker to jedno z nielicznych multiplatformowych, a jednocześnie darmowych narzędzi przeznaczonych do analizowania ruchu kamery w poszczególnych klatkach materiału wideo.

Aplikacje typu camera tracker czy match move wykorzystywane są do tworzenia efektów specjalnych pozwalających na wstawianie grafiki komputerowej (elementy 2D lub 3D) w odniesieniu do położenia kamery wykorzystanej do nakręcenia ujęć. Wynik analizy programu Voodoo Camera Tracker można z powodzeniem importować do takich narzędzi jak 3D Studio Max, Blender, Lightwave, Maya czy Softimage.

Najmocniejszą cechą Voodoo Camera Tracker jest prostota obsługi. Program oferuje w pełni zautomatyzowany system oszacowania parametrów kamery dla danej sekwencji plików graficznych. Wystarczy wskazać od której klatki aplikacja ma rozpocząć analizę a następnie kliknąć w przycisk track. Gotowy wynik można eksportować do pliku tekstowego.

Voodoo Camera Tracker działa na podobnej zasadzie jak inne komercyjne narzędzia tego typu (3D-Equalizer by Science-D-Visions, boujou, Matchmover, PFTrack, SynthEyes czy VooCAT). Darmowe narzędzie nie oferuje jednak profesjonalnego wsparcia technicznego i z tego powodu twórcy zalecają możliwość rozważenia zakupu płatnego odpowiednika.

Ocena redakcji
3.5
Ocena użytkowników
4.73 oceny
Twoja ocena
Liczba pobrań2 608
Data aktualizacji17 maj 2012
Rozmiar pliku40.40 MB
System operacyjnyWindows
LicencjaBezpłatna, z wyłączeniem zastosowań komercyjnych
Masz problem z tym programem?
Zapytaj na naszym forum
Opinie (0)
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)