Voodoo Camera Tracker1.2.0 Beta

WindowsMultimediaTworzenie i edycja animacjiVoodoo Camera Tracker
zabezpiecz pobieranie
Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku pomyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item

Voodoo Camera Tracker to jedno z nielicznych multiplatformowych, a jednocześnie darmowych narzędzi przeznaczonych do analizowania ruchu kamery w poszczególnych klatkach materiału wideo.

Aplikacje typu camera tracker czy match move wykorzystywane są do tworzenia efektów specjalnych pozwalających na wstawianie grafiki komputerowej (elementy 2D lub 3D) w odniesieniu do położenia kamery wykorzystanej do nakręcenia ujęć. Wynik analizy programu Voodoo Camera Tracker można z powodzeniem importować do takich narzędzi jak 3D Studio Max, Blender, Lightwave, Maya czy Softimage.

Najmocniejszą cechą Voodoo Camera Tracker jest prostota obsługi. Program oferuje w pełni zautomatyzowany system oszacowania parametrów kamery dla danej sekwencji plików graficznych. Wystarczy wskazać od której klatki aplikacja ma rozpocząć analizę a następnie kliknąć w przycisk track. Gotowy wynik można eksportować do pliku tekstowego.

Voodoo Camera Tracker działa na podobnej zasadzie jak inne komercyjne narzędzia tego typu (3D-Equalizer by Science-D-Visions, boujou, Matchmover, PFTrack, SynthEyes czy VooCAT). Darmowe narzędzie nie oferuje jednak profesjonalnego wsparcia technicznego i z tego powodu twórcy zalecają możliwość rozważenia zakupu płatnego odpowiednika.

Udostępnij
Voodoo Camera Tracker 1.2.0 Betawersja stabilna (32-bit)
Ocena redakcji
3.5
Ocena użytkowników
4.73 oceny
Twoja ocena
Liczba pobrań2 596
Data aktualizacji17 maj 2012
Rozmiar pliku40.40 MB
System operacyjnyWindows
LicencjaBezpłatna, z wyłączeniem zastosowań komercyjnych
Masz problem z tym programem?
Zapytaj na naszym forum
Opinie (0)
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)