VPaint ikona

VPaint1.6

zabezpiecz pobieranie
Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku pomyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item

VPaint to eksperymentalny program do grafiki wektorowej i animacji 2D, u którego podstaw leży innowacyjny Vector Animation Complex (VAC). Struktury danych, jakie są wykorzystywane przez program, pozwalają także na tworzenie bardzo płynnych animacji bez wysiłku i bardzo szybko.

VAC to system przechowywania danych, stworziny przez Inria i Uniwersytet Kolumbii Brytyjskiej. Struktura danych została opracowana z myślą o modelowaniu zmieniających się w czasie operacji topologicznych. Ponieważ dane o czasie i przestrzeni są zapisywane wprost w jednej strukturze, edycja grafik wpływa na zmiany kształtu i zmiany w czasie w takim samym stopniu.

Siłą VPainta jest tu jego prostota – wszelkie zmiany można wprowadzać w sposób przypominający rysowanie, bez poszukiwania węzłów i sterowania wypełnieniami i kształtami osobno. Zmiany kształtów można wprowadzać przez zniekształcanie, które przypomina rzeźbienie w programie ZBrush. Rozmiar narzędzia, grubość kresek i siłę jego wpływu można dostosować do aktualnych potrzeb.

U dołu okna znajduje się oś czasu i dobrze znane prostokąty, reprezentujące kolejne klatki filmu. Można na nich rysować ręcznie lub kopiować i wklejać obiekty na kolejne klatki. Warto skorzystać także z możliwości wklejania z automatycznym generowaniem klatek pośrednich (motion paste). By pomóc sobie w precyzyjnym oznaczaniu ruchu można skorzystać z widoku kilku sąsiadujących klatek jednocześnie na obszarze roboczym. Bardzo ciekawą opcją jest widok trójwymiarowy, w którym doskonale widać zmiany kształtów w czasie.

Udostępnij
VPaint 1.6wersja stabilna (32-bit)
Ocena redakcji
4.0
Ocena użytkowników
5.01 ocena
Twoja ocena
Liczba pobrań1 397
Data aktualizacji10 sie 2015
Rozmiar pliku17.64 MB
System operacyjnyWindows
LicencjaBezpłatna
VPaint ikonaMasz problem z tym programem?
Zapytaj na naszym forum
Opinie (0)
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)