VSCO – główny konkurent Instagramu otrzymał obsługę plików RAW

VSCO – główny konkurent Instagramu otrzymał obsługę plików RAW

20.12.2016 15:17

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Serwis i aplikacje VSCO zapowiadały się przez pewien czas na silnego konkurenta dla Instagramu. W tym jednak pojawiło się w ciągu ostatnich miesięcy wiele nowości, głównie w funkcjach społecznościowych, co nie przysłużyło się popularności VSCO. Twórcy programu nie dają jednak za wygraną i właśnie zaprezentowali ważną nową funkcję.

Docenią przede wszystkim osoby, które choćby otarły się o profesjonalną fotografię. VSCO pozwala już bowiem na zapisywanie zdjęć do bezstratnego i nieskompresowanego formatu RAW. Można je także edytować, a nawet importować do aplikacji już wcześniej utworzone RAW-y. Na razie wersja oferująca obsługę tych plików dostępna jest jednak tylko na smartfony z systemem iOS.

Obraz

Przewaga RAW-ów na przykład nad zdjęciami w formacie JPEG polega nad zapisywaniem danych bezpośrednio z matrycy, bez poddawania ich obróbce programowej. W rezultacie posiadacze kompatybilnych iPhone'ów zyskują dostęp do bardziej zaawansowanej edycji, m.in. balansu bieli. VSCO może i odstaje od Instagramu pod względem funkcji społecznościowych, ale za to oferuje odtąd więcej dla miłośników fotografii.

Nie wszyscy jednak będą mogli skorzystać z obsługi RAW-ów w VSCO. Będzie to możliwe tylko na iPhonie 6s, 6s Plus, SE, 7 i 7 Plus. Ponadto nowość może być obsługiwana tylko na urządzeniach zaktualizowanych do iOS-a 10. Najnowszą wersja VSCO znaleźć można w naszej bazie oprogramowania.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (6)