W aplikacji do przeglądania zdjęć Windows 8.1 nie będzie Facebooka i Flickra

03.07.2013 17:01

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Aplikacja Zdjęcia — jedno z kafelkowych narzędzi, które instalowane są razem z systemem Windows 8 — z kolejną wersją systemu utraci możliwość przeglądania zdjęć z kont na Facebooku oraz Flickrze. Jeśli ktoś z tych możliwości korzystał, warto przygotować się na zmiany.

To posunięcie jest nieco zaskakujące w obliczu faktu, że możliwość przeglądania zdjęć z zewnętrznych usług w aplikacji systemowej była zawsze promowana jako jedna z zalet Windows Phone i stamtąd właśnie trafiła do Windows 8. Reprezentanci Microsoftu wyjaśnili jednak, że synchronizacja pojawiła się jedynie dlatego, że na początku miało być niewiele aplikacji dla „ósemki”. Microsoft uznał, że w Windows Store będą już satysfakcjonującej jakości narzędzia do obsługi Facebooka i Flickra, więc poleca ich używanie w przyszłości, a integrację z nimi usunie z aplikacji Zdjęcia.

Obraz

Reakcje na portalu Microsoft Community nie są zbyt pozytywne. Pozostaje liczyć na to, że Facebook, Flickr i być może także inne usługi umożliwią udostępnianie zdjęć z własnych aplikacji Zdjęciom, dzięki czemu nadal byłaby ona centralnym punktem do przeglądania naszych grafik.

Integracja kontaktów z Facebookiem nie ulegnie zmianie.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (8)