W Chrome na Androidzie można już korzystać z eksportu haseł. Jak to zrobić?

W Chrome na Androidzie można już korzystać z eksportu haseł. Jak to zrobić?

W Chrome na Androidzie można już korzystać z eksportu haseł. Jak to zrobić?
Oskar Ziomek
02.02.2018 16:43, aktualizacja: 02.02.2018 16:55

Do testowych wersji przeglądarki Google Chrome na Androidzie (odmian Dev oraz Canary) trafiły eksperymentalne opcje importowania i eksportowania zapisanych w przeglądarce haseł. To funkcje, które już wkrótce mogą uatrakcyjnić mobilną wersję Chrome i upodobnić ją nieco bardziej do desktopowej odmiany – tutaj zarządzanie hasłami w tym zakresie nie jest wielkim problemem.

Na Androidzie już teraz można rozpocząć testowanie funkcji eksportowania. Wystarczy pobrać najnowszą wersję Chrome Dev lub Canary, jedną z dwóch odmian testowych, w których eksportowanie haseł zostało już zaimplementowane. W naszym katalogu znajdziecie odmianę Canary dostępną na rozwijanej liście menu Wszystkie wersje na karcie Google Chrome dla Androida.

Dalej niezbędne jest aktywowanie odpowiedniej flagi. Konieczne więc będzie wpisanie w pasku adresu przeglądarki chrome://flags, a następnie wyszukanie flagi #PasswordExport i przestawienie jej wartości na Enabled. Dostępna jest już także flaga #PasswordImport, jednak jak wynika z obserwacji, funkcjonalność związana z importowaniem haseł nie została jeszcze zaimplementowana. Po zmianie wartości flag konieczne jest ponowne uruchomienie aplikacji.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Od tego momentu w ustawieniach aplikacji i menu Zapisuj hasła znaleźć można dodatkową opcję eksportu ukrytą pod przyciskiem w prawym, górnym rogu ekranu. Wybranie opcji spowoduje konieczność potwierdzenia swoich zamiarów weryfikacją użytkownika telefonu (hasłem, kodem PIN czy też odciskiem palca), a następnie przyciskiem pod komunikatem na środku ekranu. Na koniec utworzony zostanie plik CSV, który można od razu w dowolny sposób udostępnić.

350209775256430529

W pliku tym znajdą się wszystkie hasła, które pamięta przeglądarka. Każdy wiersz to kolejno główny adres witryny, której dotyczą dane logowania, dokładny adres formularza logowania, a następnie login i hasło. W ten sposób możliwe jest wydobycie z mobilnego Chrome'a haseł, a następnie wykorzystanie ich w innej aplikacji.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (6)