W Google Play znów będzie można filtrować darmowe i płatne aplikacje?

W Google Play znów będzie można filtrować darmowe i płatne aplikacje?

08.12.2017 13:15

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

W różnych miejscach użytkownicy zaczęli zauważać w swojej aplikacji Google Play możliwość wyszukiwania aplikacji darmowych i premium. Dodatkowe słowa kluczowe pojawiają się przy wynikach wyszukiwania od roku, jednak w ostatnich tygodniach poszerzył się ich zasięg, użytkownicy zaczęli zauważać też słowa „free” i „premium” przy angielskojęzycznym wyszukiwaniu.

Być może nie pamiętacie, ale kiedyś Google Play pozwalał wyszukiwać darmowe i płatne aplikacje osobno. Granica między nimi jednak została zatarta przez wprowadzenie możliwości dokonywania zakupów w aplikacji, modeli freemium i free-to-play, być może dlatego filtry znikły ze sklepu. Trzeba przyznać, że jak na firmę zajmującą się przede wszystkim wyszukiwaniem, Google bardzo słabo prezentuje wyniki w swoim sklepie z aplikacjami i najwyższa pora coś z tym zrobić.

Android Police
Android Police

Przy niektórych wyszukiwaniach można zobaczyć słowa kluczowe, sugerujące cenę, a także brak reklam czy wysoką ocenę. Zachowanie tych filtrów nie jest jednak spójne, pojawiają się tylko niektórym użytkownikom i przy nielicznych hasłach wyszukiwania.

Na razie trudno ocenić, czy filtrowanie zostanie wprowadzony na stałe do interfejsu sklepu i w jakim kształcie. Zgodnie z aktualną modą równie prawdopodobne jest to, że Google nakarmił danymi o aplikacjach jedną ze swoich SI i teraz sprawdza, jakie słowa kluczowe proponuje użytkownikom.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (11)
Zobacz także