W nowych iPhone'ach słuchawki z minijackiem podłączymy po wydaniu 49 zł

W nowych iPhone'ach słuchawki z minijackiem podłączymy po wydaniu 49 zł

03.08.2018 21:15

W 2016 roku Apple podjęło kontrowersyjną decyzję. Zaprezentowane iPhone’y, model 7 i 7 Plus, zostały pozbawione złącza minijack. Firma jednak, aby ułatwić korzystanie z przewodowych słuchawek, postanowiła dołączać do pudełka odpowiednią przejściówkę. W tym roku może natomiast nastąpić kolejny krok, który będzie dowodem, że Apple marzy się przyszłość bez jakichkolwiek kabli.

Serwis MacRumors donosi, że tegoroczne iPhone’y zostaną pozbawione adaptera, który pozwala podłączyć słuchawki z minijackiem. Przejściówka będzie dostępna tylko oddzielnie w sklepie Apple oraz u wybranych partnerów. Jak można się domyślić, cena nie będzie należała do niskich. Obecnie za oryginalną przejściówkę ze złącza Lightning na gniazdo słuchawkowe 3,5 mm należy zapłacić 49 zł w sklepie Apple.

Obraz

Decyzja nie powinna być zaskoczeniem. Kwestią czasu było, że firma zrezygnuje z dalszego dodawania przejściówki. Apple chce promować bezprzewodowe rozwiązania. Warto zauważyć, że jak najbardziej ma w tym dobry interes. W portfolio znajdują się bowiem słuchawki AirPods, które to promowane są jako najlepszy wybór do iPhone’a. W końcu użytkownik nie musi męczyć się z kablami. Racja, słuchawki są wygodne i dobrze zaprojektowane. Trzeba jednak pamiętać o ich ładowaniu, a także uważać, aby ich nie zgubić. Co więcej, kosztują 650 złotych.

Wciąż pozostanie złącze Lightning, które służy do ładowania i może być wykorzystane do podłączenia dodawanych do zestawu słuchawek EarPods (lub innych z Lightning). Czy kiedyś z iPhone’a znikną wszystkie złącza? Niewykluczone. Pozostanie więc tylko bezprzewodowe ładowanie, chociaż niekoniecznie w formie, którą znamy obecnie.

Nowe iPhone’y prawdopodobnie zostaną zaprezentowane już we wrześniu. Apple ma pokazać trzy modele – bezpośredniego następcę iPhone’a X, większy model z 6,5-calowym wyświetlaczem oraz taniego iPhone’a, który otrzyma smukłe ramki i notcha. Zmiany wprowadzone w iOS 12 sugerują, że w sprzedaży będzie także dostępna wersja obsługująca dwie karty SIM. Chociaż niektórzy wskazują, że będzie przeznaczona wyłącznie na chiński rynek.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (141)