W sklepach jest już inkBOOK Obsidian – polski konkurent Kindle Voyage

W sklepach jest już inkBOOK Obsidian – polski konkurent Kindle Voyage

26.10.2015 11:53

Po praktycznym modelu inkBOOK Onyx i niedrogim inkBOOK Classic przyszła pora na „wyższą” półkę. Wrocławski Arta Tech wprowadził dziś na rynek 6-calowy czytnik inkBOOK Obsidian, w eleganckiej obudowie, z ekranem przykrytym taflą szkła.

inkBOOK Obsidian jest pod wieloma względami podobny do testowanego przez nas niedawno modelu inkBOOK Onyx, ale z zewnątrz wygląda o wiele lepiej. Znajdziemy tu 6-calowy wyświetlacz E Ink Carta, wykonany w technologii Flat Glass Solution (tak samo, jak Amazon Kindle Voyage). Dzięki temu ten czytnik nie ma grubej ramki wokół ekranu, a jego front przykrywa płaska tafla matowego szkła. Czytanie na tak zaprojektowanym czytniku jest jeszcze trochę przyjemniejsze. Ekran czytnika jest oczywiście dotykowy i podświetlany. Jego rozdzielczość to standardowe 1024×758 pikseli.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Na modelu inkBOOK Obsidian znajdziemy Androida 4.2.2, takiego samego, jak dostał inkBOOK Onyx. Dzięki temu na czytniku można zainstalować swoje ulubione aplikacje, w tym oczywiście klienta księgarni Legimi z możliwością „pożyczania” książek w abonamencie. Z poziomu czytnika podłączonego bezprzewodowo do Internetu można także zyskać dostęp do dysku Midiapolis Drive, gdzie znajdziemy zestaw darmowych książek na wolnych licencjach z projektu Wolne Lektury i zbiorów Polskiej Biblioteki Internetowej. Podobnie jak inkBOOK Onyx, ten czytnik także może posłużyć do przeglądania wiadomości z kanałów RSS, skonfigurowanych w usłudze Midiapolis.

Wymiary czytnika to 158 ×118×8 mm. Urządzenie sprawia wrażenie grubego, ale mieści się w kieszeni kurtki czy niewielkiej torebce, a co najważniejsze, wygodnie się na nim czyta. Po bokach ekranu znalazły się dwa przyciski, którymi można wygodnie przełączać strony. inkBOOK Obsidian da użytkownikowi prawie 6 GB wolnego miejsca na książki, ale jeśli wciąż będzie to za mało, można także sięgnąć po kartę microSD. Akumulator wystarcza na 8 tysięcy zmian strony, jeśli czytamy bez podświetlenia.

Obraz

Czytnik e-booków inkBOOK Obsidian jest już dostępny w Polsce, w cenie 599 złotych. Można go znaleźć na półkach największych sklepów z elektroniką, jak Agito, Komputronik, Media Expert, RTV Euro AGD czy X-KOM. W najbliższym czasie inkBOOK Obsidian pojawi się również w internetowej księgarni Legimi, gdzie podobnie jak inkBOOK Onyx, będzie dostępny w ofercie abonamentowej z nielimitowanym dostępem do bogatej biblioteki e-booków.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (14)