W sklepie Microsoftu debiutuje uniwersalna wersja Wunderlist dla Windows 10

W sklepie Microsoftu debiutuje uniwersalna wersja Wunderlist dla Windows 10

W sklepie Microsoftu debiutuje uniwersalna wersja Wunderlist dla Windows 10
Redakcja
20.08.2015 13:28, aktualizacja: 20.08.2015 13:55

W sklepie Windows 10 pojawiła się właśnie nowa aplikacja uniwersalna. Jest nią Wunderlist: cała platforma do zarządzania zadaniami. W tym roku projekt został przejęty przez firmę Microsoft, choć na szczęście nie wpłynęło to na jego rozwój w żaden niepożądany sposób. Teraz zadania możemy porządkować także na najnowszym systemie i bez instalacji rozszerzeń w przeglądarce internetowej.

Aplikacja jest oznaczona jako wersja poglądowa, niemniej już teraz cieszy oczy zarówno czytelnym interfejsem, jak i dużymi możliwościami. Zalogować się do niej możemy przez Facebooka, Google, konto Microsoft (jeżeli mamy je skonfigurowane w systemie, nie będą potrzebne żadne informacje), a także osobne korzystając ze swojego adresu pocztowego. Aplikacja synchronizuje wszystkie nasze listy zadań, dodane do nich elementy, a także pliki, kontakty i powiadomienia.

350141175367493569

Główne okno Wunderlist przypomina dostępną do tej pory wersję desktopową: zostało wykonane z dbałością o szczegóły, zawiera skrzynkę odbiorczą listę zadań z aktualnie wybranej listy. W tle znajduje się tapeta wybrana przez użytkownika. Panel boczny umożliwia natomiast dostęp do innych list, a także opcję tworzenia nowej. Podczas tej operacji możemy zapraszać do listy innych użytkowników, a także włączać opcję „nie przeszkadzać”, która wycisza wszystkie powiadomienia. Na panelu bocznym znajdziemy także ikony odpowiedzialne za podgląd ostatnich aktywności i czatów prowadzonych z innymi osobami.

W centrum znajduje się panel do szybkiego dodawania nowych zadań oraz ich lista. Te możemy przypinać, uznając je za ulubione. Oczywiście oryginalna funkcjonalność Wunderlist została zachowana: w dowolnym momencie do każdego z nich dodamy zadania podrzędne, notatkę, a także pliki. Oprócz tego możliwe jest ich komentowanie i ustawienie powiadomień. Te ostatnie mogą być cykliczne, zachowano więc wszystkie z najważniejszych opcji. Jako że aplikacja jest uniwersalna, skaluje się odpowiednio w zależności od tego, jaki rozmiar okna wybierzemy. Całość jest jednak wygodna w obsłudze zarówno przy pomocy myszki i klawiatury, jak i ekranu dotykowego.

350141175367690177

Choć aplikacja jest oznaczana jako wersja beta, która może powodować najróżniejsze problemy, my nie natknęliśmy się na żadne. Zachęcamy do wypróbowania uniwersalnej wersji Wunderlist. Oprócz tego w naszym portalu znajdziecie także standardową edycję desktopową, jak również wersje mobilne dla Androida, iOS i Windows Phone.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (20)