W „The Legend of Zelda” zagramy też na smartfonach

W „The Legend of Zelda” zagramy też na smartfonach

W „The Legend of Zelda” zagramy też na smartfonach
15.05.2017 12:45, aktualizacja: 15.05.2017 14:55

W świetną grę „The Legend of Zelda” niebawem zagramy także na smartfonach. Nie są to informacje oficjalnie potwierdzone, ale bardzo prawdopodobne. Nintendo w ostatnich miesiącach bardzo mocno zaznacza swoją pozycję na rynku gier mobilnych i choć niektóre gry wyglądają jak klasyczny „skok na kasę” (pamiętacie Super Mario Run za 45 złotych?), nie można im odmówić popularności i dobrej jakości.

Nintendo ma już na koncie mobilne wydanie „Fire Emblem Heroes”, „Pokemon Duel” i świetnie przyjęte „Pokemon GO”, opracowane wspólnie z firmą Niantic. Jednak żadna z tych gier nie jest przeniesieniem klasyka na nową platformę. W przypadku Zeldy jednak żal byłoby stracić fabułę na rzecz zręcznościowych wyzwań, jak miało to miejsce w przypadku „Super Mario Run”, zwłaszcza że gra raczej nie będzie darmowa. Za „biegankę” z Mario w roli głównej trzeba zapłacić 10 dolarów i trudno się spodziewać, by Zelda była tańsza. Prędzej doczekamy się zakupów w aplikacji, może nawet powiązanych z innymi grami tego producenta.

Póki co Nintendo nie zarabia na grach mobilnych za wiele, ale ma apetyt na więcej, czego nie kryje kierujący obecnie firmą Tatsumi Kimishima. Jego zdaniem mobilne wersje klasyków mają też przyciągać „niedzielnych graczy” do sprzętu Nintendo, gdzie będą mogli cieszyć się pełnią doświadczeń. Jeśli Zelda ma być tylko wabikiem na klientów, mającym przekonać ich do kupienia Switcha albo DS-a, na pewno nie dostaniemy odświeżonego klasyka na urządzenia mobilne. Głównymi odbiorcami mobilnej Zeldy będą Amerykanie.

Informatorzy twierdzą, że w drugiej połowie roku zobaczymy aplikację mobilną „Animal Crossing”, a „The Legend of Zelda” powinna zostać wydana niedługo po niej. Przy grach mobilnych Nintendo pracuje ze studiem DeNA z Tokio, które na stronie chwali się nowymi pracownikami. Z niego pochodzi między innymi mobilny „Godus”.

Przy okazji warto dodać, że studio Pokémon Co., w którym Nintendo ma udziały, zamierza wyprodukować kolejną aplikację mobilną. Tym razem w planach jest Pokémonowa karcianka, prawdopodobnie bazująca na istniejącej już grze karcianej.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (13)