W tym roku zobaczymy dwie duże aktualizacje Windowsa 10. Redstone 3 już w listopadzie?

W tym roku zobaczymy dwie duże aktualizacje Windowsa 10. Redstone 3 już w listopadzie?21.02.2017 09:41
W tym roku zobaczymy dwie duże aktualizacje Windowsa 10. Redstone 3 już w listopadzie?

W tym roku zobaczymy dwa duże wydania Windowsa 10 – oficjalniepotwierdził Microsoft podczas odbywającej się w Australiikonferencji Ignite. Aktualizacja Creators Update (Redstone 2) jesttymczasem ukończona pod względem planowanych dla niejfunkcjonalności, jeśli faza testów przejdzie bez problemów, jejoficjalne wydanie przypadnie na kwiecień.

Na zaprezentowanym podczas Ignite slajdzie możemy zobaczyćzapowiedź wydania aktualizacji Redstone 3, o nieokreślonej jeszczefinalnej nazwie, jak również niezadeklarowanym oficjalnie terminiedebiutu. Z dotychczasowej aktywności Microsoftu, jak i znieoficjalnych przecieków wynika jednak, że to Redstone 3 wydanebyłoby w listopadzie, jako build 1711.

350195545828255681

Członkowie programu Windows Insider powinni więc dostaćpierwsze buildy z gałęzi Redstone 3 już w kwietniu. W wypadkuCreators Update te pierwsze „insiderskie” wydania nie przynosiłyniczego ciekawego, kładąc jedynie podwaliny pod radykalne zmiany,jakie przyniesie kwietniowa aktualizacja. Niewykluczone, że takbędzie i tym razem – podczas Ignite firma nie chciała nickonkretnego mówić o zakresie zmian, jakie planuje w Redstone 3.

Nie byłaby to raczej kontynuacja trendów z Redstone 2 – gdziewielki nacisk położono na wirtualną i rozszerzoną rzeczywistość.Wskazuje na to pośrednio rezygnacja firmy z Redmond zprzygotowywania gogli Hololens drugiej generacji i przejściabezpośrednio do opracowywania Hololens 3, planowanych na 2019 rok.Problemem może być wciąż niewystarczająca wydajność dostępnegodla przeciętnych użytkowników sprzętu – doświadczenia VR,oferowane nawet przez najlepsze, najdroższe urządzenia, nie są wstanie oszukać nawet wzroku, nie mówiąc już o innych zmysłach.

Czego byście oczekiwali w kolejnej dużej aktualizacji Windowsa10? Czy Waszym zdaniem Microsoft zdoła do tego czasu ujednolicićchoćby interfejs użytkownika Windowsa, dziś przypominający trochępotwora dra Frankensteina? Czekamy na opinie.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (66)