W tym roku zobaczymy nowy rozdział w historii Microsoft Office

W tym roku zobaczymy nowy rozdział w historii Microsoft Office

W tym roku zobaczymy nowy rozdział w historii Microsoft Office
Paweł Piskurewicz
23.01.2015 11:47, aktualizacja: 23.01.2015 12:06

Podczas środowej konferencji Microsoft zaprezentował Office Apps, czyli uniwersalne aplikacje pakietu Office, przeznaczone dla urządzeń z ekranem dotykowym. Dziś poznaliśmy trochę więcej szczegółów odnośnie ich dostępności.

Jak możemy przeczytać na oficjalnym blogu, nowy pakiet otrzymał nazwę Office 2016. Dostępny będzie w dwóch wersjach, jako aplikacja uniwersalna dostosowana do obsługi dotykiem (niezależnie od wielkości ekranu) oraz pakiet klasyczny przeznaczony dla tradycyjnych PC.

Obraz

Office Apps zawiera w sobie takie programy jak: Word, Excel, PowerPoint, OneNote oraz Outlook. W przypadku smartfonów i małych tabletów pakiet będzie darmowy i preinstalowany. Na pozostałych urządzeniach znajdziemy go w sklepie Windows. Nie ujawniono jednak jego ceny. Komunikat na blogu wspomina jedynie o możliwości pobrania, co można rozumieć na wiele sposobów.

Obraz

Aplikacje nowego Office mają w ciągu kilku najbliższych tygodni trafić do Windows 10 Technical Preview. Oficjalna premiera pakietu nastąpi jeszcze w tym roku, nie podano jednak żadnej przybliżonej daty. Niestety do tego czasu posiadacze telefonów z Windows Phone, są skazani na obecną wersją mobilnego Office.

Overview of Office on Windows 10

Nie zapomniano także o klasycznym, desktopowym Office 2016. Prace nad nim trwają równolegle do Office Apps. Więcej informacji o zmianach jakie w nim zaszły mamy poznać w ciągu kilku najbliższych miesięcy. Premiera pakietu jest przewidziana na drugą połowę tego roku. Na razie nic nie wiadomo odnośnie nowej wersji Office dla komputerów z system OS X.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (21)