Walka z „fake newsami” na WhatsAppie: od teraz mniej swobody w przekazywaniu wiadomości

Walka z „fake newsami” na WhatsAppie: od teraz mniej swobody w przekazywaniu wiadomości

WhatsApp ma być wkrótce wolny od fałszywych wiadomości (depositphotos)
WhatsApp ma być wkrótce wolny od fałszywych wiadomości (depositphotos)
Oskar Ziomek
21.07.2018 10:26

W komunikatorze WhatsApp rozpoczęły się kolejne testy. Sprawdzany jest nowy limit liczby kontaktów, którym można udostępnić za jednym razem wiadomość. Chodzi o kolejny etap walki z „fake newsami” – nowe ograniczenie ma ukrócić praktyki związane z udostępnianiem fałszywych wiadomości. O szczegółach poinformowano na oficjalnym blogu.

WhatsApp chce sprawdzić, czy zmniejszenie liczby osób, którym można za jednym razem przekazać jakąś wiadomość przełoży się na wyraźne zmniejszenie dezinformacji, którą mogą wprowadzać niektóre wiadomości. Co ciekawe, w Indiach, gdzie przekazywanych jest w ten sposób najwięcej mediów i artykułów, w ramach testu możliwość szybkiego przekazywania wiadomości zostanie całkowicie wyłączona. Jak informuje recode, pozostali użytkownicy będą mogli przekazywać wiadomości maksymalnie do 20 osób jednocześnie (wcześniej limit był ponad 10-krotnie wyższy).

Nowe ostrzeżenia o podejrzanych linkach w WhatsAppie, źródło: MSPoweruser.
Nowe ostrzeżenia o podejrzanych linkach w WhatsAppie, źródło: MSPoweruser.

Warto również zwrócić uwagę na inną zmianę, tym razem związaną z przesyłanymi w czatach linkami. Jak informuje MSPoweruser, najnowsza wersja WhatsAppa na Androidzie ostrzega od teraz o hiperłączach, które wydają się podejrzane. Powiadomienie wyświetlane jest zarówno bezpośrednio w czacie, jak i w formie dodatkowego, wyskakującego okienka, jeśli użytkownik zdecyduje się mimo wszystko odwiedzić otrzymany link. Zmiany mają być już teraz widoczne dla użytkowników Androida, a w najbliższych tygodniach trafić także na iOS-a i Windows Phone'a. Wszystkie te działania mają na celu wyczyszczenie WhatsAppa z podejrzanych treści i dodatkowe zabezpieczenie go przed atakami na użytkowników.

Przypomnijmy, że to nie jedyne działania WhatsAppa w ostatnim czasie, które mają się do tego przyczynić. W ubiegłym tygodniu informowaliśmy o nowej etykiecie, która informuje adresatów wiadomości, czy nadawca napisał treść samodzielnie, czy też informacja jest jedynie przekazywana dalej. Najnowsza edycja WhatsAppa w wersji dla wielu platform jest jak zwykle dostępna do pobrania za pośrednictwem naszego katalogu oprogramowania.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (19)