Warszawa: policja zatrzymała podejrzanego o kradzież 340 tys. zł w kampanii phishingowej

Warszawa: policja zatrzymała podejrzanego o kradzież 340 tys. zł w kampanii phishingowej

Policja zatrzymała podejrzanego o kradzież 340 tys. złotych, fot. Getty Images
Policja zatrzymała podejrzanego o kradzież 340 tys. złotych, fot. Getty Images
Oskar Ziomek
18.10.2019 18:52

Policjanci z Łukowa, Warszawy i Lublina zatrzymali we wspólnej akcji podejrzanego o kradzież 340 tysięcy złotych w kampanii phishingowej. Mężczyzna czeka na zarzuty prokuratora.

28-latek z województwa mazowieckiego został zatrzymany jako podejrzany o kradzież 340 tysięcy złotych jednemu z polskich przedsiębiorców. Chodzi o problem fałszywych linków w e-mailach wzywających do spłaty 1,36 zł. Nadawcą był oszust, który podszywał się pod jeden z portali aukcyjnych. O szczegółach zatrzymania informuje tvn24.pl.

Policja ustaliła, że związek ze sprawą może mieć 28-latek, którego udało się zatrzymać w Warszawie. Jak się okazuje, tuż przed zatrzymaniem mężczyzna starał się ukryć w swoim mieszkaniu. Funkcjonariusze znaleźli w nim kilkadziesiąt tysięcy złotych, które mogą mieć związek z opisywaną sprawą.

Jak poinformował oficer prasowy łukowskiej policji, aspirant sztabowy Marcin Józwik, za część pieniędzy zatrzymany zdążył już także kupić kilkuletni samochód. Teraz zadaniem funkcjonariuszy jest ustalenie szczegółów związanych z udziałem 28-latka w całej sprawie. Grozić mu może kara do dziesięciu lat więzienia.

Z tego miejsca zwracamy uwagę, że ofiarą podobnego oszustwa padł także nasz czytelnik, pan Bogumił. Szczegóły tej sprawy opisaliśmy w odrębnej publikacji.

Chcesz być bezpieczny w sieci? Przed podobnymi zagrożeniami jak opisane wyżej pomoże ochronić program BitDefender.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (18)