Ważna informacja w PUE ZUS. Zaloguj się i odczytaj

Ważna informacja w PUE ZUS. Zaloguj się i odczytaj

ZUS
ZUS
Źródło zdjęć: © PAP | Darek Delmanowicz
Oskar Ziomek
11.01.2022 15:22

Zakład Ubezpieczeń Społecznych udostępnia na platformie PUE informacje o rozliczeniach za 2021 rok. Takie dane będą tu dostępne dla prawie 3 mln Polaków - płatników składek, którzy mogą w ten sposób przeanalizować historię wpłat i upewnić się, jakie mają saldo.

ZUS rozpoczął informowanie Polaków o stanie rozliczeń za 2021 roku - przypomina serwis money.pl. Od 8 stycznia dane te trafiają na Platformę Usług Elektronicznych ZUS, gdzie po zalogowaniu są dostępne dla każdego zainteresowanego. Warto pamiętać, że informacje te niegdyś docierały do płatników listownie - obecnie są dostępne wyłącznie drogą elektroniczną.

PUE ZUS - jak się zalogować i sprawdzić dane?

Aby przejść do PUE ZUS i sprawdzić informacje o składkach, należy zacząć od logowania w serwisie. Przy założeniu, że konto użytkownika już istnieje, samo logowanie dostępne jest na kilka sposobów. Wykorzystać można profil zaufany, kwalifikowany podpis elektroniczny lub uwierzytelnianie przez bankowość elektroniczną. Ta ostatnia opcja sprawia, że logowanie w PUE jest dziś dostępne niemal dla każdego.

Po zalogowaniu do PUE ZUS, aktualny stan rozliczeń można sprawdzić w zakładce "Salda bieżące", którą można znaleźć w ramach "Panelu płatnika". Zalogowana osoba dowie się dzięki temu jak wygląda jej saldo i czy ma do czynienia z nadpłatą lub niedopłatą. W razie wątpliwości warto pamiętać, że z pracownikiem ZUS można się także skontaktować elektronicznie - zapisując się wcześniej na tzw. e-wizytę.

Programy

Zobacz więcej
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (71)