WD pracuje nad nowymi rdzeniami RISC-V. Zwiększą szybkość nośników danych

Strona głównaWD pracuje nad nowymi rdzeniami RISC-V. Zwiększą szybkość nośników danych
16.12.2019 23:27
WD pracuje nad nowymi rdzeniami RISC-V. Zwiększą szybkość nośników danych (fot. WD)
WD pracuje nad nowymi rdzeniami RISC-V. Zwiększą szybkość nośników danych (fot. WD)

Western Digital znany do pewnego momentu tylko z HDD, a teraz też SSD (i innych pamięci flash dzięki wykupieniu SanDisk) inwestuje w rozwój autorskich rdzeni RISC-V. Nowe technologie mają zapewnić lepsze osiągi w nośnikach WD.

bESYkUyJ

Western Digital z nowymi SoC

Firma przedstawiła rdzenie SweRV Core EH2 i SweRV Core EL2. Znajdą zastosowanie w opracowywanych mikrokontrolerach SweRV. Używany obecnie SweRV Core EH1 wykonany jest w procesie 28 nm, a nowości już w 16 nm. Podwyższono też stosunek wydajności na każdy MHz taktowania z 4,9 na 6,3 i wprowadzono chipy wielordzeniowe.

RISC-V SweRV Core Family Overview

Projektując SweRV Core EL2, inżynierowie WD skupili się poza wzrostem wydajności na zmniejszeniu rozmiarów układu. Obecne SoC będą zastąpione przez następców, jak określa przedstawiciel firmy „w najbliższej przyszłości”.

bESYkUyL

Szybsze SSD, a nawet efektywniejsze uczenie maszynowe

Western Digital nie podał konkretnych dat, kiedy opracowane technologie trafią do komercyjnych produktów, ale zapowiedział, że umożliwią produkcję znacznie szybszych nośników. Nowości zostaną zaimplementowane w autorskich kontrolerach SSD.[youtube=https://www.youtube.com/watch?time_continue=1&v=id8vC0q6XDA]Koncern stworzył nowe rozwiązania sprzętowe, aby włączyć je do projektu pamięci podręcznej OmiXtrend. Można w nią zaopatrzyć różne CPU, a nawet GPU czy układy wyspecjalizowane w uczeniu maszynowym. To już długoterminowe plany - po nośnikach, WD chciałby używać ich również w innych zastosowaniach i dywersyfikować technologię na obecnie niezagospodarowane przez siebie rejony.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Udostępnij:
bESYkUyV
Komentarze (23)
bESYkUzH