WebKit wzbogacił się o obsługę MathML

WebKit wzbogacił się o obsługę MathML

Wojciech Cybulski
18.08.2010 19:55, aktualizacja: 18.08.2010 20:06

WebKit - silnik przeglądarek internetowych bazujący na otwartym kodzie źródłowym - został wzbogacony o obsługę języka znaczników MathML, przy pomocy którego opisuje się wzory i symbole matematyczne.

Obsługa MathML będzie teraz domyślnie dostępna w oficjalnych wydaniach WebKit oraz nocnych kompilacjach tego silnika. Dzięki wprowadzonej innowacji możliwe będzie umieszczanie na stronach internetowych wzorów i symboli matematycznych o dowolnym stopniu złożoności bez potrzeby korzystania z grafiki rastrowej, takiej jak pliki JPEG czy GIF. Równania, funkcje i wszelkie inne wzory będą opisywane przy pomocy znaczników XML, które będą mogły być zagnieżdżone bezpośrednio w kodzie strony. Na zmianach powinny w szczególności skorzystać wszystkie serwisy matematyczne publikujące dużą liczbę wzorów - zastąpienie grafik znacznikami XML znacząco zmniejszy ilość danych koniecznych do pobrania i przyspieszy ładowanie stron.

WebKit jest silnikiem stosowanym w takich przeglądarkach jak Safari czy Chrome, toteż należy się spodziewać, że przyszłe wydania tych programów będą charakteryzować się obsługą znaczników MathML. Osoby chcące przetestować działanie nowej funkcji mogą pobrać najnowsze, nocne wydanie silnika WebKit i uruchomić przygotowaną przez twórców stronę demonstracyjną.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (26)