WindowsProgramowanieTworzenie stron i aplikacji internetowychWebMatrix

WebMatrix3

zabezpiecz pobieranie
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item

WebMatrix to bezpłatne narzędzie, dzięki któremu praktycznie każdy może stworzyć własny portal internetowy na platformie serwerowej Microsoftu, a później opublikować go u wybranego dostawcy hostingu.

WebMatrix jest aplikacją skierowaną głównie do początkujących użytkowników i hobbystów. Pozwala na łatwe zbudowanie własnego serwisu internetowego bez potrzeby posiadania specjalistycznej wiedzy na temat obsługi baz danych czy instalacji aplikacji na serwerze. Narzędzie zostało wyposażone w lekki serwer IIS Express oraz bazę danych SQL Server Compact Edition, na których możemy budować naszą stronę. Co ważne, możemy korzystać z szeregu nie-microsoftowych rozwiązań, takich jak WordPress, Joomla! czy DotNetuke - aplikacja bez problemu radzi sobie również z PHP, MySQL i innymi popularnymi technologiami.

WebMatrix może pochwalić się intuicyjnym interfejsem bazującym na "wstążce" oraz bogatymi zasobami materiałów instruktażowych, plików pomocy i filmów demonstracyjnych. Po wybraniu określonej platformy aplikacja automatycznie pobiera wszelkie składniki konieczne do rozpoczęcia pracy. Program udostępnia początkującym deweloperom szereg mechanizmów przyspieszających proces tworzenia serwisu internetowego. Ponadto naszą stronę możemy wzbogacić o szereg dodatków, takich jak ramka z najnowszymi wiadomościami z Tweetera. Publikacja gotowego serwisu w Sieci także jest zautomatyzowana i sprowadza się do podania podstawowych danych o serwerze lub wybrania jednego z dostępnych na liście dostawców hostingu.

Uwaga!

  • Pobierany plik to tylko instalator, który następnie pobiera potrzebne komponenty do instalacji.
  • Jednym z wymaganych komponentów jest Web Platform Installer 3.0. Jeśli nie jest on zainstalowany w systemie, zostanie pobrany automatycznie.
Ocena redakcji
4.0
Ocena użytkowników
3.614 ocen
Twoja ocena
Liczba pobrań6 647
Data aktualizacji7 maj 2013
Rozmiar pliku0.09 MB
System operacyjnyWindows
LicencjaBezpłatna
Masz problem z tym programem?
Zapytaj na naszym forum
Opinie (1)
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (15)