webOS Auto: LG pracuje nad systemem do samochodów bazującym na Linuksie

Strona głównawebOS Auto: LG pracuje nad systemem do samochodów bazującym na Linuksie
31.10.2019 12:00
webOS ma się pojawić także w samochodach, fot. Getty Images
webOS ma się pojawić także w samochodach, fot. Getty Images

LG wraz z firmą Qualcomm pracuje nad wdrożeniem systemu webOS Auto do samochodów. Wszystko wskazuje na to, że oprogramowanie ma być swego rodzaju konkurencją dla systemu Android Automotive OS.

bEDepxaZ

webOS Auto bazuje na Linuksie, a programiści już teraz mogą przyjrzeć się dokumentacji i rozpocząć prace nad własnymi aplikacjami. Kluczem jest otwartoźródłowy webOS Open Source Edition 2.0, gdzie pojawiły się funkcje, które w przyszłości trafią do webOS Auto.

– Bardzo cieszymy się, że rozwijamy ekosystem platformy webOS współpracując z firmą Qualcomm. Dzięki najnowszym rozwiązaniom Qualcomm, takim jak modem 5G i funkcje multimedialne, klienci będą mogli korzystać z tej samej rozrywki, zarówno w domu, jak i w samochodach – mówi dr I. P. Park, prezes i dyrektor ds. technologii w firmy LG Electronics.

Jeśli webOS Auto będzie działać analogicznie jak wspomniany Android Automotive OS, będziemy mieć do czynienia z oprogramowaniem, które zastąpi autorskie systemy infotainment w samochodach. Pozwoli to sterować nie tylko nawigacją czy radiem, ale także klimatyzacją i innymi funkcjami pojazdu, które można aktywować przez dotykowy ekran.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
bEDepxbX