WebRTC trafił do Google Chrome

WebRTC trafił do Google Chrome

Wojciech Cybulski
19.01.2012 04:28

Google poinformował na oficjalnym blogu Chromium, że stworzona przez niego technologia WebRTC została już zaimplementowana w deweloperskiej wersji Chrome. Pozwoli to na prowadzenie wideokonferencji w czasie rzeczywistym w oknie przeglądarki, bez potrzeby instalowania jakichkolwiek wtyczek.

WebRTC to darmowy, otwartoźródłowy projekt umożliwiający komunikację głosową i przeprowadzanie wideorozmów bezpośrednio w przeglądarce internetowej. Zaletą technologii jest łatwość implementacji - WebRTC wykorzystuje bowiem do działania rozpowszechnione standardy, takie jak HTML5 czy JavaScript. Ponadto w procesie kompresji obrazu i dźwięku wykorzystywane są wolne kodeki - VP8 (WebM) i iLBC. Deweloperzy chcący wypróbować WebRTC muszą pobrać stosowne oprogramowanie i zapoznać się z dokumentacją. Trwają już prace nad pierwszymi produktami wykorzystującymi tę technologię - wśród zaangażowanych firm wymienia się Polycom, Vonage, Vehix.com, Firespotter, Siemens, Nimbuzz i PCCW.

Google ma nadzieję, że WebRTC trafi w przyszłości do wszystkich liczących się przeglądarek. Jak na razie wsparcie dla projektu zapowiedziała Mozilla, trwają także rozmowy z twórcami Opery.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (12)