Weź udział w konkursie i wygraj Ashampoo ZIP Pro – pakiet do kompresji i szyfrowania danych (aktualizacja)

Weź udział w konkursie i wygraj Ashampoo ZIP Pro – pakiet do kompresji i szyfrowania danych (aktualizacja)

Weź udział w konkursie i wygraj Ashampoo ZIP Pro – pakiet do kompresji i szyfrowania danych (aktualizacja)
Redakcja
03.02.2015 16:48, aktualizacja: 07.02.2015 22:18

Właśnie pojawiła się nowa wersja programu Ashampoo ZIP Pro, a my z tej okazji przygotowaliśmy dla Was konkurs. Sugerowanie się tylko nazwą wskazywać może, że to aplikacja służąca teoretycznie głównie do kompresowania i dekompresowania plików. W praktyce jest to coś znacznie bardziej rozbudowanego – producent stworzył pakiet do kompleksowego zarządzania i zabezpieczania plików, który może zostać wykorzystany przy najróżniejszych zastosowaniach.

Interfejs programu przypomina menu start z systemu Windows 8 – zawiera przewijane grupy i kafelki poszczególnych opcji, które użytkownik może ustawiać wedle własnego upodobania. Głównym składnikiem Ashampoo ZIP Pro jest moduł do kompresji plików, który integruje się z innymi składnikami. Pozwala on na obsługę formatów takich jak ZIP, TAR, CAB oraz 7-Zip. Żadnego problemu nie stanowi zaszyfrowanie danych przy pomocy algorytmu AES i ustalonego przez użytkownika hasła, wybór metody i poziomu kompresji, a także podział archiwum na pliki o określonych wymiarach np. płyty CD lub DVD. Dekompresja obsługuje z kolei aż 40 różnych typów plików, w tym również obrazy płyt ISO.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Jeżeli nie chcemy ich wypakowywać, możemy skorzystać z wbudowanego w aplikację menadżera napędów wirtualnych, bo znalazło się miejsce nawet na taką opcję. Dzięki niemu utworzymy także obrazy ISO z zewnętrznych nośników lub przygotowanych danych. Na tym możliwości programu się nie kończą. Pozwala on na tworzenie tzw. skryptów ZIP, których uruchomienie powoduje wykonanie kopii zapasowej określonych plików i zapisanie jej w wybranej przez użytkownika lokalizacji. Kopie mogą być dodatkowo kompresowane i szyfrowane. Tworzone przez program skrypty są zgodne z systemowym mechanizmem VSS (Volume Shadow Copy).

Moduł Encryption Suite pozwala ponadto na zaszyfrowanie dowolnych plików i folderów na dysku z użyciem OpenPGP. Pakiet pozwala na zarządzanie kluczami szyfrującymi, podpisywanie i weryfikowanie plików, a także integrację z pakietem Office i dokumentami PDF. Z jego poziomu wygenerować można klucze RSA (nawet 8192-bitowe), ElGamal i ECDH, a także wyeksportować je na serwery przechowujące klucze publiczne. Wbudowana w aplikację wyszukiwarka pozwala również znaleźć klucze innych osób na różnych serwerach.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Jeżeli dla kogoś to wszystko to zbyt mało, to warto wspomnieć, że Ashampoo ZIP Pro pozwala także na naprawianie plików i archiwów, konwertowanie ich pomiędzy różnymi formatami, a także na integrację z chmurami internetowymi – możliwe jest nawiązywanie połączenia z Azure, Amazon S3, Dropboksem, Google Drive, OneDrive i Box w celu zarówno przeglądania i transferu danych, jak i wykorzystania tego typu lokalizacji do zapisywania kopii zapasowych. Producent chwali się bardzo szybkim działaniem wynikającym m.in. z pełnego wsparcia dla procesorów wielordzeniowych. Program jest dostępny w pełnej, polskiej wersji językowej.

Konkurs!

Mamy dla Was do rozlosowania 30 kluczy licencyjnych aktywujących pełną wersję programu Ashampoo ZIP Pro. Co należy zrobić by wziąć udział w losowaniu? Wystarczy posiadać konto w portalu dobreprogramy i skomentować poniżej materiał do końca jutrzejszego dnia. Losowanie odbędzie się 5 lutego, a wyłonione osoby znajdą klucze do programu w swoich profilach.

Aktualizacja, 07.02.2015 22:15

Wśród szczęśliwców, którzy otrzymają od nas klucze licencyjne na program Ashampoo ZIP Pro znaleźli się: annsk, sokeno, Loki79, Leszek2204, sir-artur, Maniakomputerowy, toones, paszczak80, AntyHaker, szymon189, SalcefiX, Paolopl, rafsosob, squzeezebox, ThEnemy, olmeca, slepciu, Kristupas, dico, windowsandlinuxuser, mateusz_stw, klausass, edelmann, Klyak, robert.32, mario5551, jarocin007, józef47, IT-Fun, ariiell. Gratulujemy!

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (429)