WhatsApp dostanie kolejne ulepszenia wyszukiwarki. Ciemnego motywu wciąż brak

WhatsApp dostanie kolejne ulepszenia wyszukiwarki. Ciemnego motywu wciąż brak

WhatsApp dostanie wyszukiwarkę GIF-ów (depositphotos)
WhatsApp dostanie wyszukiwarkę GIF-ów (depositphotos)
Oskar Ziomek
01.12.2018 21:05, aktualizacja: 03.12.2018 15:12

Użytkownicy komunikatora WhatsApp mogą się niedługo spodziewać interesujących nowości. Jak wynika z analizy kodu najnowszej wersji testowej aplikacji, wkrótce pojawi się w niej ciekawa zmiana. Tym razem mowa o odświeżonym interfejsie wyszukiwarki animacji GIF. Z programu zniknie niewielka wyszukiwarka w dolnej części ekranu, która pojawia się w miejscu klawiatury, a zastąpi ją nowy, pełnoekranowy interfejs. W podobny sposób zostanie zaprojektowana wyszukiwarka naklejek.

O szykowanych zmianach w WhatsAppie można się dowiedzieć z zaufanego źródła informacji, WaBetaInfo. Jak się okazuje, dzięki analizie kodu programu już teraz możemy zobaczyć na zrzutach ekranu, jak będzie wyglądać pełnoekranowa wyszukiwarka animacji oraz naklejek.

Same naklejki to z kolei stosunkowo nowa funkcja w komunikatorze i dopiero od niedawna wiemy, że również ich będzie dotyczyć wyszukiwarka. Teraz okazuje się, że będzie pełnoekranowa, a „słowem” kluczowym będzie mogło być nawet emoji.

Ciemny motyw WhatsAppa jest bardziej pożądany

Zmiany w zakresie działania wyszukiwarek, szczególnie te dotyczące samego interfejsu graficznego, są oczywiście ciekawe, ale z pewnością nie aż tak, jak wyczekiwana implementacja ciemnego motywu. Pierwsze informacje o planach wdrożenia do WhatsAppa ciemnych kolorów pojawiły się jeszcze we wrześniu, z kolei w październiku mogliśmy już oglądać zrzuty ekranu prezentujące w zasadzie gotową implementację, choć ciągle była mowa o wersji testowej, w dodatku o częściach kodu niedostępnych dla typowego użytkownika.

Niestety do dzisiaj nie wiadomo w tym temacie nic nowego. Ciemny motyw z pewnością jest dalej rozwijany i w swoim czasie pojawi się w programie, ale jak wynika z komentarzy w mediach społecznościowych, użytkownicy nie są zbyt cierpliwi. Wszystko wskazuje jednak na to, że prędzej w programie pojawią się opisane wyżej nowości w zakresie działania wyszukiwarek. Naklejki są bowiem często promowaną nowością w programie i są chętnie wykorzystywane przez użytkowników.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (30)