WhatsApp i nowe funkcje: do płynnej historii dołączy śledzenie lokalizacji rozmówców i odpowiadanie na statusy

WhatsApp i nowe funkcje: do płynnej historii dołączy śledzenie lokalizacji rozmówców i odpowiadanie na statusy

WhatsApp i nowe funkcje: do płynnej historii dołączy śledzenie lokalizacji rozmówców i odpowiadanie na statusy
Oskar Ziomek
02.02.2017 14:31

W Sieci pojawiły się kolejne informacje o funkcjach ukrytych w najnowszych wersjach beta popularnego komunikatora WhatsApp. Nie tak dawno wspominaliśmy o planowanej implementacji możliwości usuwania oraz edycji wysłanych już wiadomości, natomiast tym razem WaBetaInfo wspomina na Twitterze o nadchodzących opcjach związanych z lokalizacją użytkowników konwersacji.

Wynika z nich, że już wkrótce wszystkie osoby, które uczestniczą w grupowym czacie, będą mogły dzielić się swoją lokalizacją odczytaną z odbiornika GPS urządzenia w sposób zautomatyzowany. Dzięki temu aplikacja ma być w stanie na bieżąco aktualizować lokalizację użytkownika, aby w efekcie udostępniać ją pozostałym rozmówcom w czasie rzeczywistym.

2.17.3.28 iOS | 2.16.399+ Android: Live Location feature, that tracks the live location of other group participants (DISABLED BY DEFAULT). pic.twitter.com/pYEXT1nxyR

— WABetaInfo (@WABetaInfo) 26 stycznia 2017Przy okazji tej nowości, w wersji testowej WhatsAppa odkryto również możliwość odpowiadania na statusy użytkowników, a także mniejsze zmiany związane z funkcjonalnością interfejsu. Nowością jest na przykład zmodyfikowane wyświetlanie większej liczby wizytówek oraz opcja przekazywania ich dalej bezpośrednio w rozmowach.

Na Twitterze WaBetaInfo nowe wiadomości publikowane są z bardzo dużą częstotliwością. Gdy tylko odkryte zostaną nowe elementy wskazujące na nadchodzące funkcje w komunikatorze, w serwisie pojawia się o tym wpis. Być może nadchodzące, stabilne wydania WhatsAppa przyniosą jeszcze więcej zmian, które dotychczas nie zostały zauważone?

Programy

Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (12)