WhatsApp: nadchodzi nowa opcja w sam raz dla wstydliwych

WhatsApp: nadchodzi nowa opcja w sam raz dla wstydliwych

WhatsApp
WhatsApp
Źródło zdjęć: © dobreprogramy | Oskar Ziomek
Oskar Ziomek
17.05.2022 08:12, aktualizacja: 17.05.2022 11:43

WhatsApp pracuje nad możliwością opuszczania grup w taki sposób, by dowiedzieli się o tym tylko administratorzy. To opcja, która może się spodobać osobom, które nie chcą już kontynuować rozmowy, ale jednocześnie mają potrzebę opuszczenia grupy "po cichu".

Szczegóły tej zmiany opisuje WABetaInfo zwracając uwagę, że na obecnym etapie funkcja jest dopiero w trakcie tworzenia. Technicznie chodzi tak naprawdę o niewielką modyfikację, po której WhatsApp będzie informować o odejściu użytkowników z grupowego czatu jedynie administratorów. Obecnie powiadomienia na ten temat są dostępne dla każdego użytkownika czatu.

Opisywana zmiana w WhatsAppie to naturalny, kolejny krok po wprowadzonej niedawno obsłudze grupowych czatów dla 512 osób. Łatwo sobie wyobrazić, że w grupach dyskusyjnych faktycznie obejmujących podobną liczbę ludzi, powiadomienia o składzie osobowym mogłyby wyświetlać się zbyt często, w praktyce utrudniając samą rozmowę. Ograniczenie komunikatu o opuszczeniu przez kogoś grupy tylko do administratorów wydaje się rozsądnym podejściem, a przy okazji wygodnym dla wstydliwych osób.

Zmiany w WhatsAppie
Zmiany w WhatsAppie© WABetaInfo

Nowa opcja nie pojawi się jednak w komunikatorze szczególnie szybko. Choć już teraz widzimy pierwszy zrzut ekranu, WABetaInfo podaje, że rzecz nie jest obecnie gotowa nawet na tyle, by trafić do betatesterów. W praktyce, nim pojawi się w stabilnym wydaniu WhatsAppa, trzeba więc będzie zaczekać zapewne przynajmniej kilka tygodni.

Programy

Zobacz więcej
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (6)