WhatsApp nie działa. Są problemy z połączeniami (aktualizacja)

WhatsApp w smartfonie
WhatsApp w smartfonie
Źródło zdjęć: © dobreprogramy | Oskar Ziomek
Oskar Ziomek

21.09.2022 20:08, aktual.: 21.09.2022 20:31

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

W WhatsAppie występują problemu z obsługą połączeń głosowych. W ciągu zaledwie kilkunastu minut do sieci trafiło kilkaset zgłoszeń o awarii. Wygląda na to, że problem dotyczy użytkowników z przynajmniej kilku dużych miast w kraju.

WhatsApp nie działa prawidłowo - wynika z licznych zgłoszeń napływających do serwisu downdetector. Znakomita większość użytkowników sygnalizuje, że problem dotyczy połączeń głosowych. Około jedna czwarta zgłasza natomiast także problemy z odbieraniem i wysyłaniem wiadomości.

Awaria WhatsAppa zaczęła się około 19:00, a nasiliła około godziny 19:30. Znakomita większość zgłoszeń spłynęła z okolic Warszawy, Krakowa, Wrocławia i Poznania. Pojedyncze sygnały mają swoje źródło także w innych miastach. Choć na tym etapie to tylko domysły, można założyć, że problem może być zależny od dostawcy internetu.

Problemy z WhatsAppem - zgłoszenia w downdetector
Problemy z WhatsAppem - zgłoszenia w downdetector© Licencjodawca

Na tę chwilę nie ma takich sygnałów, ale w przeszłości awaria WhatsAppa lub innego komunikatora z rodziny tych, które należą do Mety (mowa tu także o Messengerze czy Instagramie) zwykle pociągała w niedalekiej przyszłości problemy z pozostałymi usługami. Nie zdziwimy się zatem, jeśli w najbliższym czasie w sieci pojawią się podobne sygnały dotyczące Facebook Messengera czy Instagramu, ale nie ma takiej konieczności.

Problemy WhatsAppa będziemy tymczasem obserwować i na bieżąco aktualizować niniejszą publikację.

Aktualizacja, godz. 20:30

Jak wynika ze zaktualizowanych danych w serwisie downdetector, awaria WhatsAppa powinna być już zażegnana. Liczba zgłoszeń spadła do minimum.

Oskar Ziomek, redaktor prowadzący dobreprogramy.pl

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (9)