WhatsApp: nowy sposób na filmy i zdjęcia. Odbiorca ma tylko 1 szansę

WhatsApp: nowy sposób na filmy i zdjęcia. Odbiorca ma tylko 1 szansę

WhatsApp Beta zyskuje nową funkcję
WhatsApp Beta zyskuje nową funkcję
Źródło zdjęć: © NurPhoto via Getty Images | NurPhoto
Oskar Ziomek
01.07.2021 20:28

WhatsApp zyskał nową funkcję związaną z bezpieczeństwem. Twórcy wprowadzili do komunikatora opcję, dzięki której można wysyłać zdjęcia i filmy tak, by odbiorca mógł je zobaczyć tylko jeden raz. Potem znikną bezpowrotnie.

O nowej opcji WhatsAppa poinformował WABetaInfo. Już teraz trafia do testowej wersji beta komunikatora na Androida. Zważywszy jednak na specyfikę działania aktualizacji, niektórzy użytkownicy WhatsAppa mogą nie mieć jeszcze do niej dostępu. Wówczas trzeba się uzbroić w chwilę cierpliwości.

Nową opcję dotyczącą wyświetlania zdjęć i filmów w WhatsAppie można zauważyć podczas ich wysyłania. Na etapie podpisywania zdjęcia lub filmu w nowej wersji komunikatora pojawia się dodatkowo niewielki symbol pierścienia z cyfrą "1" w środku. Zaznaczenie tej opcji spowoduje, że odbiorca będzie miał tylko jedną szansę, by zobaczyć przesłane multimedia.

Nowa opcja w WhatsApp
Nowa opcja w WhatsApp
Nowa opcja w WhatsApp

Przy okazji do WhatsAppa trafia nowa ikona dotycząca odczytu wiadomości. Do istniejących symboli oznaczających skuteczne odebranie i odczytanie, dołącza symbol pierścienia wskazujący, że odbiorca otworzył już zdjęcie lub film przesłane nową metodą.

Warto podkreślić, że WhatsApp nie blokuje przy tym możliwości zrobienia zrzutów ekranu, ani nie informuje o takim fakcie nadawcy. Mimo skorzystania z nowej metody wysyłania, w praktyce nie ma więc pewności, czy odbiorca nie zapisał w jakiś sposób zdjęcia "na później".

W tym momencie nie wiadomo, kiedy nowa opcja trafi do stabilnego wydania WhatsAppa. Można jednak zakładać, że będzie to co najwyżej kwestia nadchodzących dni lub tygodni. W praktyce może się także okazać, że najpierw nowość trafi do użytkowników WhatsAppa na Androida, a dopiero później do wersji na iOS-a.

WhatsApp na AndroidaiOS-a jest dostępny do pobrania za pośrednictwem naszego katalogu oprogramowania.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:dobreprogramy
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (20)