WhatsApp: obsługa wielu urządzeń będzie miała ograniczenia

Strona głównaWhatsApp: obsługa wielu urządzeń będzie miała ograniczenia
21.06.2021 15:32
WhatsApp: obsługa wielu urządzeń będzie miała ograniczenia
Źródło zdjęć: © Photothek via Getty Images | Thomas Trutschel

Użytkownicy aplikacji WhatsApp od dawna narzekają na brak możliwości korzystania z komunikatora na wielu urządzeniach na raz. Facebook, do którego należy komunikator, postanowił się w końcu uporać z tym problemem.

bEKMrCzV

Wprowadzenie tak dużej zmiany nie rozwiązuje jednak całego problemu, a już tym bardziej nie sprawia, że komunikator przestanie być jednym z najbardziej komentowanych ze względu na kwestie związane z jego polityką prywatności.

WhatsApp w powszechnym użyciu. Tylko 13 proc. użytkowników chce go usunąć
WhatsApp w powszechnym użyciu. Tylko 13 proc. użytkowników chce go usunąć

Funkcja w wersji beta

WABetaINFO przekazał dokładne informacje na temat obsługi wielu urządzeń przez komunikator. Zgodnie z jego informacjami, połączone urządzenia będą mogły działać bez aktywnego połączenia internetowego na głównym sprzęcie. Do tego użytkownik będzie w stanie podłączyć maksymalnie cztery takowe.

bEKMrCzX

Serwis przekazał także, że chociaż możliwe będzie korzystanie z WhatsAppa na czterech różnych urządzeniach, ich obsługa będzie początkowo ograniczona do platform WhatsApp Web, WhatsApp Desktop i Portal. Nie wiadomo jak będzie to wyglądać po wyjściu z beta-testów.

Kilka mniejszych zmian

Na tym jednak nie kończą się nowością związane z WhatsAppem. W najbliższym czasie aplikacja ma umożliwić migrację historii czatów między iOS-em, a Androidem. Co istotne, oba urządzenia będą musiały mieć zainstalowaną najnowszą wersję programu, w innym przypadku migracja nie będzie możliwa.

WhatsApp

WhatsApp 2.2140.7.0

Komunikatory internetowe

Co więcej, użytkownicy nie będą w stanie kontaktować się z osobami, które mają na swoich urządzeniach starą, niezaktualizowaną wersję WhatsAppa. Ograniczenie obejmie zarówno wysyłanie wiadomości, jak i możliwość wykonywania połączeń. Osoby, które chcą nadal korzystać z tej aplikacji, powinny więc jak najszybciej zadbać o jej zaktualizowanie.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Udostępnij:
bEKMrCAT