WhatsApp w powszechnym użyciu. Tylko 13 proc. użytkowników chce go usunąć

WhatsApp w powszechnym użyciu. Tylko 13 proc. użytkowników chce go usunąć

WhatsApp
WhatsApp
Źródło zdjęć: © dobreprogramy | Oskar Ziomek
Oskar Ziomek
19.06.2021 20:12

WhatsApp nie straci wielu użytkowników, mimo wprowadzenia nowego regulaminu - wynika z sondażu przeprowadzonego przez agencję DPA w Niemczech. Tylko 13 proc. zadeklarowało, że planuje usunąć WhatsAppa ze smartfonu.

O szczegółach badania informuje Deutsche Welle. Jak się okazuje, aż 79 proc. badanych potwierdziło, że korzysta z WhatsAppa, z czego ponad połowa zdążyła już zaakceptować nowy regulamin. Tylko 13 proc. użytkowników zadeklarowało, że ma w planach usunięcie aplikacji. Co ciekawe, połowa z tej grupy planowała usunięcie WhatsAppa już wcześniej, niezależnie od ostatniego zamieszania związanego z nowym regulaminem.

Interesujące są również informacje dotyczące zachowania użytkowników WhatsAppa z niedalekiej przeszłości. Jak się okazuje, w ciągu ostatniego roku jedynie 3 proc. ankietowanych skutecznie usunęło WhatsAppa z telefonu.

Kolejne 8 proc. przyznało natomiast, że usunęło aplikację, ale finalnie wróciło do korzystania z uwagi na brak kontaktu ze swoimi znajomymi innymi kanałami. Warto podkreślić, że w ciągu opisywanych ostatnich 12 miesięcy od sześciu komentowany jest głośno nowy regulamin komunikatora, więc wpływ na decyzje użytkowników powinien być już przynajmniej częściowo widoczny.

Co ciekawe, mimo że znakomita większość finalnie dalej korzysta z WhatsAppa, połowa użytkowników nie ma dobrego zdania o ochronie danych w komunikatorze. Tylko 28 proc. nie ma obaw w tym zakresie. Dalsze korzystanie z WhatsAppa nierzadko wynika z braku wiedzy o wygodnej alternatywie. Mając na uwadze bezpieczeństwo, warto pomyśleć o instalacji komunikatora Signal.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:dobreprogramy
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (99)