WhatsApp otrzyma "autodestrukcyjne wiadomości". Są już gotowe, ale niewidoczne

WhatsApp na Androida dostanie automatyczne usuwanie wiadomości, fot. Oskar Ziomek
WhatsApp na Androida dostanie automatyczne usuwanie wiadomości, fot. Oskar Ziomek
Oskar Ziomek

28.11.2019 12:46

WhatsApp na Androida otrzyma "autodestrukcyjne wiadomości", czyli funkcję znaną już choćby z Facebook Messengera. Chodzi o możliwośc wysyłania wiadomości, które automatycznie usuną się po zadanym czasie. To rozwiązanie, które docenią osoby ceniące prywatność.

Na teoretyczne pojawienie się nowej opcji zwraca uwagę WABetaInfo. Zmianę udało się dostrzec w WhatsAppie Beta 2.19.348, ale na razie nie jest dostępna dla każdego. Funkcja już teraz jest jednak przygotowana i zgodna z ciemnym motywem interfejsu – na który także ciągle czekamy.

Po udostępnieniu autodestrukcyjnych wiadomości, WhatsApp pozwoli użytkownikom zdecydować, po jakim czasie od wysłania dana wiadomość ma zostać usunięta w wątku.

Autodestrukcyjne wiadomości w WhatsAppie, źródło: WABetaInfo.
Autodestrukcyjne wiadomości w WhatsAppie, źródło: WABetaInfo.

Do wyboru będzie kilka opcji, począwszy od godziny nawet do jednego roku. Nie jest jednak powiedziane, że wybór nie zostanie jeszcze zawężony lub rozbudowany – należy pamiętać, że opcja nie jest jeszcze dostępna dla każdego i wciąż trwają jej testy.

Warto zwrócić uwagę, że w przypadku WhatsAppa nowości trafiają do aplikacji często w pierwszej kolejności do wersji na iOS-a. Co więcej, użytkownicy Androida nierzadko muszą tygodniami czekać na wdrożenie tych samych opcji w swoim komunikatorze. Na tę chwilę niestety nie wiadomo, kiedy autodestrukcyjne wiadomości trafią do stabilnej wersji WhatsAppa i każdy będzie mógł z nich korzystać.

WhatsApp jest dostępny do pobrania z naszego katalogu.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (220)