WhatsApp otrzyma nową funkcję. Całkowicie odmieniona sekcja "użycie danych i pamięci"

WhatsApp otrzyma nową funkcję. Całkowicie odmieniona sekcja "użycie danych i pamięci"

fot. Oskar Ziomek
fot. Oskar Ziomek
Arkadiusz Stando
30.09.2020 15:04

W ciągu ostatnich kilku miesięcy, mobilna wersja komunikatora WhatsApp otrzymała wiele nowych funkcji, w tym długo wyczekiwany ciemny motyw. Twórcy aplikacji zapowiedzieli właśnie kolejną zmianę. Tym razem rozwijają funkcję sekcji "użycie pamięci".

Zespół rozwojowy WhatsAppa testuje aktualnie wiele funkcji, które prędzej czy później mają się pojawić w wersji stabilnej aplikacji mobilnej. Ciekawszym rozwiązaniem, na które nadal czekamy, jest są tzw. znikające multimedia, czyli możliwość wysłania zdjęcia czy filmiku, który przestanie być dostępny po danym okresie czasu.

Wczoraj w serwisie WABetaInfo pojawiły się informacje o rozpoczęciu wdrażania wersji beta v2.20.201.9 komunikatora. W WhatsAppie przeprojektowano całkowicie na nowo interfejs sekcji "użycie pamięci". WABetaInfo udostępnia jeden zrzut ekranu, na którym widać wszystkie zmiany. Pojawia się między innymi pasek, przedstawiający bieżące wykorzystanie pamięci.

fot. WABetaInfo
fot. WABetaInfo

Niżej znajduje się kolejna nowa i kluczowa funkcja w tej sekcji – "Sugerowane oczyszczanie". Jak się zapewne domyślacie, przedstawia użytkownikowi przesłane pliki, a w szczególności te najcięższe, które być może warto usunąć, aby zaoszczędzić pamięci. Poniżej znajduje się także lista wszystkich czatów i udostępnione w nich pliki.

W tej sekcji możemy także skorzystać z wyszukiwania, aby szybko znaleźć czat, z którego chcemy usunąć pliki. To stosunkowo znaczna poprawa, gdyż aktualnie w WhatsApp możemy jedynie wyświetlić listę czatów i sprawdzić, ile konkretne rozmowy zajmują miejsca. Wersja aplikacji WhatsApp v2.20.201.9 zawierająca odświeżoną sekcję jest dostępna już dla niektórych testerów. Wkrótce powinni otrzymać ją wszyscy użytkownicy zapisani do bety.

WhatsApp na Androida i iOS-a jest dostępny w naszym katalogu oprogramowania.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (7)