WhatsApp Pay pojawi się na całym świecie. Zuckerberg twierdzi, że w ciągu pół roku

WhatsApp dostanie funkcję Payments / Źródło: iStockphoto.com
WhatsApp dostanie funkcję Payments / Źródło: iStockphoto.com
Arkadiusz Stando

03.02.2020 10:45, aktual.: 03.02.2020 13:54

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Podczas konferencji dla inwestorów, Mark Zuckerberg poinformował o planach wprowadzenia WhatsApp Pay na całym świecie. Prezes Facebook Inc. twierdzi, że usługę uruchomi w ciągu sześciu miesięcy. Płatność przez WhatsApp została już przetestowana w Indiach na milionie użytkowników.

Zuckerberg znalazł nowy sposób zarabiania na WhatsAppie. Po tym, jak niedawno wycofano się z pomysłu pełnoekranowych reklam, szef Facebooka stwierdził, że czas wprowadzić swój sposób płatności. Najwyraźniej każdy gigant technologiczny chce mieć własny pay.

Na każdej transakcji można zarobić. Na przykład Apple pobiera 0,15 proc. od sumy, co teoretycznie nie brzmi jak spory zysk. Jednak przy średnio 11 milionach transakcji dziennie, zarobek jest spory, a koszty praktycznie znikome. Szef Facebooka zdaje sobie sprawę z zasięgów i możliwości WhatsApp i ewidentnie widzi w tej kategorii łatwe pieniądze.

WhatsApp Pay – nowa funkcja pozwoli Zuckerbergowi nareszcie zarobić

WhatsApp Pay ma być kombinacją aplikacji znanej teraz pod nazwą WhatsApp Messenger oraz systemu płatności. Według serwisu Digital Information World, testy na milionie użytkowników w Indiach przynoszą obiecujące rezultaty. Podobno aplikacja jest prosta w użyciu, co ma przenieść się na jej wielki sukces.

Podczas konferencji dla inwestorów Zuckerberg powiedział: Jedną z rzeczy, nad którym pracujemy jest WhatsApp Payments, w którym będziemy mogli wysyłać pieniądze równie łatwo co przesyłanie zdjęcia. CEO Facebooka ustalił nawet ramy czasowe wprowadzenia tej funkcji. W ciągu najbliższych sześciu miesięcy aplikacja ma być rozwijana w wielu krajach świata.

Źródło: techpwynt.com
Źródło: techpwynt.com

Zuckerberg jest zadowolony z wyników testów. Otrzymaliśmy zgodę na przetestowanie tej funkcji na milionie ludzi w Indiach w 2018 roku. Kiedy zobaczyliśmy, że wiele osób nadal używało jej po kilku tygodniach, wiedzieliśmy, że to będzie coś dużego – mówił prezes Facebooka.

Facebook Inc. wykupił komunikator WhatsApp w 2014 roku za 19 miliardów dolarów. Zaraz po kupnie, firma anulowała roczną subskrypcję w wysokości 1 dolara i przestała na nim zarabiać. Do teraz Facebook zmagał się z problemem znalezienia sposobu na zarabianie WhatsAppem.

WhatsApp na Androida i iOS-a jest dostępny w naszym katalogu oprogramowania.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (37)
Zobacz także