WhatsApp schowa nasz status przed nieznajomymi. Nowe domyślne ustawienie

WhatsApp schowa nasz status przed nieznajomymi. Nowe domyślne ustawienie

WhatsApp i Facebook
WhatsApp i Facebook
Źródło zdjęć: © Pixabay
Karolina Kowasz
14.12.2021 14:09

Nowe, domyślne ustawienie w aplikacji WhatsApp sprawi, że tylko kontakty i osoby, z którymi ostatnio użytkownik rozmawiał, zobaczą jaki jest jego status. Nieznajomi nie będą mogli już sprawdzić kiedy ostatnio byliśmy dostępni w aplikacji.

Jak donosi WABetainfo, twórcy aplikacji WhatsApp wprowadzili tę zmianę w celu ochrony swoich użytkowników. Dzięki temu uniemożliwili nieznanym kontaktom uzyskanie informacji o ostatnim uruchomieniu aplikacji i statusie online.

Ochrona przed śledzeniem

Zgodnie z informacjami, niektóre dostępne na rynku aplikacje wykorzystywały te dane do pokazywania tych informacji osobom trzecim, nie będącym nawet znajomymi konkretnych użytkowników WhatsAppa. Dzięki nowemu ustawieniu, programy innych nie są w stanie określić, kiedy jesteśmy online, ponieważ nie prowadzą z nami aktywnej rozmowy.

W wiadomości do jednego z użytkowników WhatsAppa, jego twórcy przekazali, że chcieli utrudnić dostęp do informacji na temat użytkowników tym osobom, których ten ostatni nie zna i nigdy z nimi nie rozmawiał. Nowa opcja nie zmieni jednak nic w rozmowach, które prowadzi się z rodziną czy znajomymi.

Wyjątek od reguły

Użytkownicy zauważają jednak, że tego rodzaju zmianę można obejść w bardzo prosty sposób. Wystarczy wysłać dowolną wiadomość do nieznajomej nam osoby aby poznać jej status oraz zobaczyć, kiedy ostatnio korzystała z aplikacji. Nie wiadomo, czy twórcy WhatsAppa planują załatać także ten problem i bardziej utrudnić pozyskiwanych danych o użytkownikach nieznajomym.

Aplikację WhatsApp w wersji na AndroidaiOS-a możecie pobrać z naszego katalogu oprogramowania:

Programy

Zobacz więcej
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (15)