WhatsApp szykuje nowe funkcje. Spodobają się każdemu

WhatsApp szykuje nowe funkcje. Spodobają się każdemu

WhatsApp
WhatsApp
Źródło zdjęć: © dobreprogramy | Oskar Ziomek
Oskar Ziomek
24.10.2023 13:32

WhatsApp przygotowuje nowe funkcje, które już są dostępne w testowym wydaniu komunikatora. Nowości spodobają się użytkownikom stosunkowo świeżych kanałów, które w obecnej formie nie są jeszcze tak rozbudowane jak choćby czaty grupowe w WhatsAppie.

Intensywny rozwój WhatsAppa skutkuje wprowadzaniem kolejnych zmian do komunikatora. Jak podaje WABetaInfo, w testowych wydaniach na Androida można już obserwować wdrożenie naklejek i wiadomości głosowych w okienkach kanałów oraz możliwość filtrowania reakcji do wiadomości, co może przydać się zwłaszcza administratorom kanałów WhatsAppa.

To zmiany, dzięki którym treści przekazywane w ramach kanałów będą jeszcze bardziej przypominać typowe rozmowy z czatów WhatsAppa. Przypomnijmy, kanały funkcjonują tu od niedawna (w Polsce od połowy września bieżącego roku) i są nową formą przekazywania wiadomości przez organizacje, drużyny czy artystów. Odczytywanie treści przekazywanych w ramach kanałów możliwe jest po ich "zaobserwowaniu".

Wiadomości głosowe i naklejki na kanałach
Filtrowanie reakcji do wiadomości

Oczywiście należy pamiętać, że opisywane zmiany jak na razie dostępne są tylko dla wybranych testerów WhatsAppa, którzy korzystają z wydania beta. W tym przypadku chodzi o wersję na Androida 2.23.23.2 oraz nowszą 2.23.23.3, w przypadku której można mieć większą szansę, by trafić na działające filtrowanie reakcji. W tym momencie trudno powiedzieć, ile czasu minie, nim obydwie nowości trafią do stabilnego wydania WhatsAppa, ale mowa najpewniej o najbliższych tygodniach niż dniach.

Oskar Ziomek, redaktor prowadzący dobreprogramy.pl

Programy

Aktualizacje
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (6)