WhatsApp testuje ukrywanie wysłanych wiadomości. Przydatne, ale czy uczciwe?

WhatsApp testuje ukrywanie wysłanych wiadomości. Przydatne, ale czy uczciwe?
19.12.2016 15:56
WhatsApp testuje ukrywanie wysłanych wiadomości. Przydatne, ale czy uczciwe?

Trudno się dziwić popularności WhatsAppa – multiplatformowy komunikator rozwija się niezwykle prężnie, zaś dzięki możliwości prowadzenia wideorozmów śmiało może stanowić alternatywę między innymi dla Skype'a. Na Twitterze istnieje nawet konto WABetaInfo, którego administratorzy regularnie publikują kolejne przecieki o nowych funkcjach.

A taką zawiera nowa beta (wersja 2.17.1.869) WhatsAppa przeznaczona na iOS-a. Komunikator ma bowiem wkrótce umożliwiać ukrywanie już wysłanych wiadomości przed ich adresatem. Jeżeli przeciek okaże się prawdziwy, to użytkownicy komunikatora będą mogli za pomocą dwóch pacnięć usunąć wiadomość z widoku rozmowy. Adresat co prawda zauważy, że wiadomość została wysłana, ale nie ujrzy jej treści. Usunąć wiadomość będzie można nawet, jeśli adresat już ją odczytał.

WhatsApp beta for iOS 2.17.1.869: how revoking messages work. #hidden #whatsappbeta pic.twitter.com/pEfGfZO1gN

— WABetaInfo (@WABetaInfo) 14 grudnia 2016Ponadto, obok odpowiadającej za ukrywanie wiadomości pozycji Revoke, WABetaInfo donosi także, że możliwa będzie edycja już wysłanej wiadomości. Chociaż nowości pojawiły się jak dotąd w wersji testowej na iOS-a, to z manipulowania konwersacją będzie można także wkrótce korzystać na Androidzie.

No właśnie, manipulowania. Funkcja usuwania lub edycji wydaje się oczywiście niezwykle przydatna, jednak także kontrowersyjna. Może być przecież wykorzystywana do różnych niezbyt uczciwych działań. Na razie nie wiadomo także, czy adresat usuniętej wiadomości będzie otrzymywał powiadomienia o aktywności rozmówcy. Rozsądnym pomysłem wydaje się np. konieczność wyrażenia zgody na usuwanie wiadomości przez obu uczestników rozmowy. Aktualną stabilną wersję WhatsAppa znaleźć można w naszej bazie oprogramowania.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (16)