WhatsApp w telefonie i tablecie naraz. Na tę opcję czeka wiele osób

WhatsApp w telefonie i tablecie naraz. Na tę opcję czeka wiele osób

WhatsApp
WhatsApp
Źródło zdjęć: © GETTY | Bloomberg
Oskar Ziomek
29.04.2022 07:27, aktualizacja: 29.04.2022 07:49

WhatsApp już niedługo może zaoferować wyczekiwaną nowość - obsługę kilku urządzeń mobilnych naraz. Dzisiaj da się korzystać z komunikatora jednocześnie tylko w telefonie i przeglądarce lub instalacyjnej wersji desktopowej.

WhatsApp pracuje nad ulepszoną wersją obsługi kilku urządzeń naraz - wynika z odkryć w testowym wydaniu przez WABetaInfo. Choć jest to temat ciągnący się od miesięcy, najnowsze fragmenty kodu WhatsAppa beta wskazują, że twórcy są blisko uruchomienia "łączenia z innym urządzeniem mobilnymi". Dzięki zeskanowaniu kodu, WhatsApp ma w kilku krokach zadziałać w innym smartfonie lub tablecie - analogicznie jak dzisiaj uruchamia się go w przeglądarce internetowej lub na komputerze.

To wyczekiwana zmiana, która pozwoli użytkownikom WhatsAppa korzystać z komunikatora w kilku mobilnych urządzeniach naraz. Obecnie nie ma takiej możliwości - "głównym" urządzeniem dla jednej osoby jest smartfon, a równolegle można korzystać jedynie z WhatsAppa Web lub wersji na desktopy. Mobilne urządzenie użytkownika WhatsAppa może być bowiem tylko jedno.

Testowa wersja WhatsAppa z zarysem funkcji łączenia komunikatorów w kilku smartfonach
Testowa wersja WhatsAppa z zarysem funkcji łączenia komunikatorów w kilku smartfonach© WABetaInfo

Dzięki wdrożeniu opcji pozwalającej wskazać inne mobilne sprzęty jako "dodatkowe", WhatsApp będzie mógł być wreszcie wykorzystywany na przykład zarówno w telefonie, jak i tablecie. Należy się spodziewać, że podobnie jak dzisiaj, niezbędne będzie zachowanie połączenia z internetem w głównym urządzeniu, ale w praktyce nie powinno to być dzisiaj dla nikogo problemem.

Niestety, na tę chwilę nie wiadomo, kiedy WhatsApp wdroży ulepszoną obsługę kilku urządzeń naraz do stabilnej wersji komunikatora. Przygotowany wstępnie interfejs w testowym wydaniu sugeruje natomiast, że jest to dla twórców jeden z priorytetów. Przy odrobinie szczęścia można więc założyć, że nowa opcja pojawi się w WhatsAppie lada tydzień, a góra za kilka miesięcy.

Oskar Ziomek, redaktor prowadzący dobreprogramy.pl

Programy

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (14)