WhatsApp w wersji beta 2.21.14.16. Wprowadza lepszą jakość obrazu

WhatsApp w wersji beta 2.21.14.16. Wprowadza lepszą jakość obrazu
Źródło zdjęć: © NurPhoto via Getty Images | NurPhoto
Karolina Kowasz

09.07.2021 11:32

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

W ramach programu Google Play Beta Program pojawiła się nowa wersja beta popularnego komunikatora WhatsApp. Twórcy pracują nad osiągnięciem lepszej jakości obrazu w trakcie rozmów pomiędzy użytkownikami.

Serwis WABetaInfo donosi, że prace nad tą funkcją nadal trwają. Deweloperzy mają jednak nadzieję, że po ich zakończeniu rozmówcy będą mogli cieszyć się wysoką jakością obrazu w trakcie konferencji wideo.

Zmiana nie dotyczy tylko rozmów

Co ciekawe, zdaniem twórców, wprowadzenie zmian w aplikacji będzie miało wpływ nie tylko na jakość rozmów. Dzięki nim możliwe będzie również przesyłanie zdjęć o wyższej jakości. Aplikacja będzie samodzielnie wybierać najlepszy algorytm kompresji dla określonych danych.

Zmiany w komunikatorze WhatsApp
Zmiany w komunikatorze WhatsApp© WabEtaInfo

Co więcej?

Na tym nie kończą się jednak wprowadzane udogodnienia. WhatsApp zaoferuje użytkownikom także możliwość oszczędzania transferu danych poprzez kompresję przesyłanych danych. Podobnie jednak jak wcześniej wspomniane udogodnienia dla konwersacji, tak i ta funkcja jest dopiero w fazie rozwoju.

Należy mieć na uwadze, że wszystkie opisane zmiany dotyczą tylko wersji beta na system Android. Osoby, które są zainteresowane możliwością dołączenia do możliwości testowania nowych funkcji powinny pilnie obserwować Google Play Beta Program. Obecnie jednak nie jest możliwe dołączenie do niego, ze względu na osiągniętą maksymalną liczbę testerów WhatsAppa.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (4)
Zobacz także