Znikające wiadomości w WhatsApp. Android już ma, teraz pora na iOS

Znikające wiadomości w WhatsApp. Android już ma, teraz pora na iOS

fot. Webster2703/Pixabay
fot. Webster2703/Pixabay
Arkadiusz Stando
06.11.2020 13:23

Kilka dni temu dowiedzieliśmy się o wprowadzeniu znikających wiadomości do komunikatora WhatsApp w wersji na Androida. Funkcja jest już wdrażana, co potrwać może około 2 tygodni. Teraz wprowadzanie tego rozwiązania rozpoczęło się także dla iOS.

Już wkrótce w WhatsApp każdy użytkownik będzie miał możliwość wysłania wiadomości tekstowej lub multimedialnej, która zniknie automatycznie po upłynięciu odpowiedniego okresu czasu. Według aktualnych ustawień, mają zostać usunięte w ciągu 7 dni, ale to może się zmienić. Początkowo zapowiadano wprowadzenie ręcznego ustawienia. Wówczas wymieniano okres 1 godziny, 1 dnia lub 7 dni.

Tymczasowe wiadomości w WhatsApp – od dzisiaj także na iOS

W przypadku czatów z wybranymi kontaktami, użytkownik będzie mógł uruchomić tę funkcję własnoręcznie. Z kolei w przypadku rozmów grupowych, włączyć ją może tylko administrator. Wiadomości będą znikać zgodnie z harmonogramem już od momentu przełączenia ustawień w opcjach, niezależnie od tego, czy została przeczytana. Aby to zrobić, należy wybrać konkretną konwersację, następnie dotknąć nazwy kontaktu i wybrać "Znikające wiadomości".

Aktualizacja wdrażana jest stopniowo. Niewykluczone, że część z użytkowników już ją otrzymała. Według zapowiedzi, powinna pojawić się u wszystkich właścicieli wersji WhatsApp na iOS już w ciągu 2 tygodni. Podobnie w przypadku urządzeń z systemem Android, chociaż odliczanie trwa już od kilku dni.

Obraz

Wysyłanie tymczasowych wiadomości nie jest przełomową funkcją biorąc pod uwagę rynek komunikatorów. Od 2017 roku umożliwiają ją (z automatu) Snapchat oraz Telegram. W przypadku tego drugiego funkcja działa analogicznie jak w przypadku WhatsApp. Według deweloperów, wprowadzono ją aby obniżyć obciążenie pamięci niepotrzebnymi plikami. Niedawno wprowadzono w WhatsApp dodatkowe narzędzie pomagające w czyszczeniu pamięci.

WhatsApp na Androida i iOS-a jest dostępny w naszym katalogu oprogramowania.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (9)