WhatsApp zyskał dwie nowości. Możesz wyciszyć nieznajomych

WhatsApp zyskał dwie nowości. Możesz wyciszyć nieznajomych

Rozmowa telefoniczna
Rozmowa telefoniczna
Źródło zdjęć: © Pixabay
Oskar Ziomek
10.07.2023 20:07

Do WhatsAppa trafiły niedawno nowe funkcje, w tym jedna, która pomaga walczyć z natarczywymi nieznajomymi. Chodzi o opcję wyciszania połączeń głosowych od osób spoza listy kontaktów. To zmiana w ramach rozszerzonej listy "poziomów prywatności", które WhatsApp chce dalej rozwijać.

WhatsApp wprowadził niedawno do komunikatora nowe funkcje ochrony prywatności. Nowościami na liście jest wyciszanie połączeń od nieznanych osób oraz Kontrola prywatności. Ta pierwsza wydaje się być szczególnie pożądana przez użytkowników i zapowiadano ją już wcześniej. Dzięki prostemu przełącznikowi w ustawieniach, WhatsApp automatycznie wycisza dzwonek dla przychodzących połączeń od osób spoza listy kontaktów - to szczególnie cenne w dobie popularnych ataków z wykorzystaniem WhatsAppa.

Oczywiście nowa funkcja nie oznacza automatycznego odrzucania wszystkich połączeń. Twórcy tłumaczą, że potrafi odsiewać spam i podejrzane połączenia od tych ważnych, ale na wypadek pomyłki wszystkie połączenia i tak będą widoczne w historii. Użytkownik WhatsAppa będzie mógł więc z czasem sprawdzić, czy nie przeoczył ważnej rozmowy, której dzwonek został wcześniej wyciszony przez automat. Naturalnie osoby niezainteresowane tą funkcją mogą ją po prostu wyłączyć w ustawieniach prywatności.

Wyciszanie połączeń od nieznajomych w WhatsAppie
Wyciszanie połączeń od nieznajomych w WhatsAppie© WhatsApp

Druga nowość w WhatsAppie to Kontrola prywatności - swego rodzaju kreator, który może przeprowadzić użytkownika przez najważniejsze opcje z zakresu bezpieczeństwa w komunikatorze. Pozwala to osobom mniej zaznajomionym z technicznymi aspektami aplikacji szybko przeprowadzić konfigurację, która przełoży się na bezpieczne działanie komunikatora. W kolejnych krokach będzie można między innymi skontrolować ochronę konta, informacje osobiste oraz wybrać, kto może nawiązać z nami kontakt.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Oskar Ziomek, redaktor prowadzący dobreprogramy.pl

Programy

Aktualizacje
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)