Widzisz na ekranie ten numer? Nie odbieraj, telemarketerzy tylko na to liczą

Widzisz na ekranie ten numer? Nie odbieraj, telemarketerzy tylko na to liczą

Tego połączenia lepiej nie odbierać.
Tego połączenia lepiej nie odbierać.
Źródło zdjęć: © Getty Images | DianaHirsch
Karolina Kowasz
04.11.2021 17:00

W ostatnim czasie do redakcji zaczęły napływać połączenia z tego samego numeru telefonu. Pomimo wielokrotnych prób odrzucenia połączenia, połączenia z numeru 884001145 potrafią powtarzać się kilka razy dziennie.

Widząc ten numer na ekranie powinna zapalić nam się czerwona lampka. Wiele osób może również pomyśleć, że próbują się do niego dodzwonić oszuści. Mając to na uwadze, postanowiliśmy przyjrzeć się, kto może stać za połączeniami z tego numeru.

884001145 i Wiadukt im. Igora

Co ciekawe, w wielu przypadkach połączeń przychodzących z tego numeru, na telefonach pojawiały nam się informacje o adresie znajdującym się w Wyszogrodzie, podpisanym jako Wiadukt im. Igora. Sama firma, zgodnie z danymi w Google Maps, ma być przedsiębiorstwem zajmującym się usługami związanymi z leśnictwem.

Połączenie z podejrzanego numeru
Połączenie z podejrzanego numeru

Nie mniej zaskakująca wydaje się być strona podana jako dodatkowe informacje na temat firmy. Możemy na niej znaleźć test wymagający podania naszego wieku. W zamian mamy otrzymać szczegółowy raport dotyczący naszej osoby. Prawdopodobnie wszystkie te dane zostały podane w celu zaciemnienia informacji skąd faktycznie pochodzi dane połączenie.

Rzeczywistość, a dane z sieci

Dalsza analiza sytuacji w sieci zwraca jednak strony internetowe, na której kolejni użytkownicy ostrzegają się przed podanym numerem. W rzeczywistości telefon ma należeć do telemarketerów pracujących na rzecz firmy ubezpieczeniowej. Ta ostatnia ma starać się dodzwonić do losowych osób próbując namówić je na wykupienie ubezpieczenia. Przy próbie powołania się na prawo do usunięcia danych osobowych, dzwoniący naganiacze, jak donoszą internauci, mają się rozłączać.

Biorąc pod uwagę, że jest to kolejny numer z którego korzystają telemarketerzy, zachęcamy naszych czytelników do ignorowania połączeń ze wszystkich nieznanych nam numerów. Pamiętajmy także, że firma ma obowiązek usunąć wszelkie dane, jeśli tylko sobie tego zażyczymy. Gdyby więc telemarketer, słysząc taką prośbę, rozłączył się, powinniśmy skontaktować się z dzwoniącą do nas firmą i powołać się na sytuację prawną aby ograniczyć tego rodzaju natrętne telefony.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (13)