Wiedźmin 3 w 2014 roku na PC oraz konsolach

Wiedźmin 3 w 2014 roku na PC oraz konsolach

05.02.2013 11:00, aktualizacja: 05.02.2013 20:20

Nie ma co prawda jeszcze oficjalnej zapowiedzi gry, ale amerykański magazyn Game Informer ujawnił to, na co czekali gracze będący fanami twórczości Andrzeja Sapkowskiego — powstaje The Witcher 3: Wild Hunt (czyli Wiedźmin 3: Dziki Gon?). Premiera tytułu przewidziana jest na 2014 rok. Pojawi się on na komputerach oraz konsolach. Patrząc na technologię REDengine 3, można przewidywać, że chodzi o nowe maszyny Sony i Microsoftu.

The Witcher 3: Wild Hunt Trailer - Game Informer Coverage

Geralt wyhodował brodę — pewnie trochę jako oznakę tego, że ma dość bawienia się w polityczne gierki i prób wykorzystania go jako narzędzia w czyichś rękach. Będzie działał na własny rachunek, z zamiarem ocalenia najbliższych mu osób, po drodze wykonując szereg zadań drugoplanowych w otwartym świecie. Na obszar gry składają się tereny wielokrotnie większe od tych z Wiedźmina 2, około 20% rozleglejsze niż krainy z The Elder Scrolls V: Skyrim. Nie będzie ekranów dogrywania, ani dzielenia rozgrywki na rozdziały. Dostaniemy pełną wolność działania i system szybkiej podróży do raz odwiedzonych miejscówek. Na nudę nie ponarzekamy, bowiem świat wypełniony zostanie ciekawie zaprojektowanymi lokacjami, w których niejednokrotnie natkniemy się na mini gierki. Zadań starczyć ma nawet na ponad 100 godzin zabawy, a do tego należy doliczyć czas spędzony na polowaniu na różnorakie poczwary, bo wymagało to będzie o wiele więcej zachodu i przygotowań, niż dotąd.

Naturalnie na przebieg wydarzeń wpływ będą miały podejmowane przez nas decyzje, w tym także pomijanie pewnych wyzwań. Od nowa popracowano nad sztuczną inteligencją przeciwników, świat reagować ma też dynamicznie na zmienne warunki atmosferyczne — przykładowo nie każdy potwór lubi słoneczną aurę. Im więcej dowiemy się o poczwarach (z książek czy podań ludowych), tym łatwiej będzie je zabić, wykorzystując wiedzę o ich słabych punktach. Popracowano nad namierzaniem się na wrogów oraz animacją bohatera. Wyprowadzimy szereg śmiercionośnych kombinacji, możliwa będzie prawdopodobnie także walka na koniu. Rzecz jasna z ciał poległych pozyskamy pieniądze i różnorakie cenne składniki, wykorzystywane potem do produkcji przydatnych napojów czy przedmiotów. W dużym stopniu wpłyniemy na wygląd Geralta, dobierając mu również fryzurę. CD Projekt RED obiecuje popracować nad ekranami ekwipunku i rozwoju umiejętności. Zmienią ponadto właściwości pewne znaki.

Aktualizacja, 05.02.2013 12:06

CD Projekt RED potwierdza, że polski tytuł gry to faktycznie Wiedźmin 3: Dziki Gon. Ma to być koniec trylogii, co wcale niemniej nie oznacza rezygnacji z późniejszych projektów w znanym świecie fantasy.

Aktualizacja, 05.02.2013 20:10

Informacja o Wiedźminie 3 pojawiła się wreszcie na oficjalnej stronie sagi. Równocześnie ruszyła promocja na gry komputerowe z serii na platformach cyfrowej dystrybucji Steam, GOG.com oraz rodzimym cdp.pl.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (35)