Wielka aktualizacja Bing Maps - 165 TB nowych zdjęć

Wielka aktualizacja Bing Maps - 165 TB nowych zdjęć

Wojciech Cybulski
27.06.2012 02:48

Mapy Bing doczekały się największej w swojej historii aktualizacji zdjęć. Microsoft poinformował, że całkowity rozmiar zaktualizowanych map wynosi 165 TB.

Nowe, dokładniejsze mapy obejmują obszar 38 milionów kilometrów kwadratowych. Znaczna ich część to zdjęcia satelitarne, jednak na szczególną uwagę zasługują wyjątkowo szczegółowe zdjęcia lotnicze, obejmujące między innymi obszar całych Stanów Zjednoczonych. Ciekawie prezentują się także zdjęcia Dubaju, Niemiec czy Brazylii. Nowe mapy ucieszą mieszkańców obu Ameryk, Afryki, Europy, Australii i Azji. Niestety nie wszystkie obszary udało się zaktualizować w tym samym czasie. W naszej części świata sporo jeszcze brakuje - kompletna wymiana zdjęć satelitarnych i lotniczych Europy planowana jest na jesień. Microsoft sądzi ponadto, że do końca roku uda mu się wymienić zdjęcia wszystkich ważniejszych obszarów na naszej planecie.

Microsoft przygotował specjalną wycieczkę po świecie, która ma zademonstrować jakość nowych zdjęć w Bing Maps. Nam zostaje czekać do jesieni, gdyż Polska nie znalazła się w gronie państw objętych aktualizacją.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (37)