Wielka wpadka HP. W tej reklamie "perfekcyjnego laptopa" coś nie gra

Wielka wpadka HP. W tej reklamie "perfekcyjnego laptopa" coś nie gra

Wpadka w reklamie laptopa HP
Wpadka w reklamie laptopa HP
Źródło zdjęć: © HP
Konrad Siwik
21.10.2022 18:02

HP, czyli producent komputerów z systemem Windows, w swojej nowej reklamie wskazuje, że "idealny laptop" to taki, który działa pod systemem macOS. Na banerze internetowym zaprezentowano laptop HP z wklejonym zrzutem ekranu z oprogramowaniem Apple. Jest to oczywista wpadka ze strony grafika, który przygotował reklamę.

Pewien użytkownik Reddita podzielił się na Twitterze swoim spostrzeżeniem dotyczącym kampanii reklamowej prowadzonej przez HP. "Dla cyfrowych nomadów i pracujących z dowolnego miejsca poza domem (tak, widzimy cię), HP ma perfekcyjne laptopy do pracy w każdym miejscu" – brzmi treść reklamy. Jednak to grafika promocyjna przykuła uwagę redditora o pseudonimie Aaronp613.

Reklama przedstawia laptop firmy HP, który domyślnie powinien działać na systemie Windows. Tymczasem na ekranie komputera widać zrzut ekranu z macOS, z otwartą skrzynką odbiorczą Gmaila w Chrome oraz logo Apple widocznym na pasku menu. Grafik odpowiedzialny za przygotowanie baneru najwyraźniej zbytnio się pospieszył i zapomniał, że umowy licencyjne giganta z Cupertino nie zezwalają na uruchamianie macOS na komputerach PC.

Oczywiście istnieje możliwość odpalenia systemu Apple na komputerach innych producentów, co niejednokrotnie udowodniła społeczność użytkowników Hackintosh, którzy nieoficjalnie instalują macOS na komputerach PC. Jest to jednak niezgodne z zasadami "nadgryzionego jabłka".

Warto jednak przypomnieć, że w połowie lat 90. Apple zezwalało na licencjonowanie swojego systemu operacyjnego System 7 innym producentom komputerów. Jednak program ten został przerwany wraz z powrotem Steve'a Jobsa do firmy.

Konrad Siwik, dziennikarz dobreprogramy.pl

Programy

Zobacz więcej
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (33)