Gmail: nowy interfejs teoretycznie dostępny dla każdego

Gmail
Gmail
Źródło zdjęć: © dobreprogramy | Oskar Ziomek
Oskar Ziomek

28.07.2022 08:17

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Nowy, zintegrowany interfejs Gmaila powinien być już dostępny dla wszystkich chętnych. Odświeżony klient poczty łączy w sobie wygodny dostęp do poczty i trzech innych usług, do których skróty trafiły na boczny pasek.

Zintegrowany Gmail teoretycznie powinien być już dostępny dla każdego. W praktyce sprawa jest nieco zawiła, bo Google ciągnie temat od lutego i od tamtego czasu już raz nie dostosował się do założonego wcześniej harmonogramu. Teraz The Verge podaje, że nowy wygląd Gmaila powinien być domyślnie włączony u każdego z możliwością cofnięcia do poprzedniego. U mnie wciąż dostępny jest tylko "stary" interfejs, ale może to kwestia kilku dni i etapowego wdrażania.

Niezależnie od tego, na stronach pomocy technicznej Google'a można dotrzeć do ciekawego poradnika, w którym można zapoznać się z podstawowymi elementami nowego interfejsu Gmaila. Kluczowe są uproszczone paski boczne, które pozwalają dotrzeć do dodatkowych aplikacji do komunikacji. W ten sposób webowy "Gmail" to jednocześnie wygodny dostęp do e-maila, usługi Chat, Spaces i Meet.

The Verge podaje, że na tym etapie wszyscy użytkownicy Gmaila, którzy widzą już nowy wygląd, wciąż mogą z niego zrezygnować, zaglądając do ustawień. Warto dodać, że docelowo nie będzie takiej możliwości, ale w tym momencie trudno powiedzieć, kiedy Google zdecyduje się na taki krok. Zgodnie z pierwotnym harmonogramem wdrożenia nowego interfejsu Gmaila, na takim etapie powinniśmy bowiem być już miesiąc temu.

Oskar Ziomek, redaktor prowadzący dobreprogramy.pl

Programy

Zobacz więcej
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (8)